svazek 2562

Susan Schwartzová

Die Tryonische Allianz

Tryonišská aliance

vydáno: 24. září 2010    
čas děje: 1463 NGL
Perry Rhodan 2562 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Pátrání po prastarém dědictví – rekruti pro Vatroxe
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Sichu Dorksteiger – Atorka vyrůstá s cílem přijetí do Frekvenční monarchie.

Fyrt Byrask – Nadaný chlapec je svěřen do péče nejlepšímu učiteli.

Hochalon – Vatrox požaduje děti Tryonišské aliance.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2562 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Tyto entity nyní shromažďují síly pro další boj – a obrátí se i na TRYONIŠSKOU ALIANCI...