Perry Rhodan 2555 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2555
Název:Okraj záhuby
(Kante des Untergangs)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:06. srpna 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 1463 NGL
Rozhodnutí na diskovitém světě – lze odvrátit katastrofu?
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Curi Fecen – Kapitán pozemního oddíl miluje službu přesně podle předpisů a nenávidí komplikace.

Clun'stal Nikdo – Hyperkrystalová bytost ožívá, kde si jiní zoufají.

Licafa – Gnostik potká bohy.

Orcizu – Apoštol musí spolupracovat se svým úhlavním nepřítelem.

Perry Rhodan – Pozemský Rezident bojuje proti zhoubným vlivům.

Sebyri – Agentka musí být věrná.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2555 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perryho Rhodana to zaválo do cizorodého prostředí. Kolem obrovské obchodní hvězdy zde krouží na 20 000 diskovitých světů, podobajících se Poutníku, sídlu superinteligence ID. Jeden z těchto světů je ohrožen zničením – Frerino stojí na OKRAJI ZÁHUBY...