svazek 2551

Michael Marcus Thurner

Das Wunder von Anthuresta

Div Anthuresty

vydáno: 09. července 2010    
čas děje: duben 1463 NGL
Perry Rhodan 2551 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Podivná bytost hledá svého mistra – a potká Pozemšťana
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan zkoumá obchodní hvězdu.

Clun'stal Nikdo – Krystalická bytost je znovuzrozena.

Lloyd-Čubaj – Koncept je vyveden z konceptu.

Mikru – Avatar opustí svou loď.

Myles Kantor – Vědec je jen psiofólie, může však rozhodnout o dalším osudu JULESE VERNA.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2551 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. A dvě třetiny kosmické lodi JULES VERNE s Perry Rhodanem na palubě byly na konci rozhodující bitvy o obchodní hvězdu FATICO odtransportovány na podivné místo. A posádka nyní spatří DIV ANTHURESTY...