Perry Rhodan 2550 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2550
Název:Svět 20 000 světů
(Die Welt der 20.000 Welten)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:02. července 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 25. – 28. dubna 1463 NGL
Ve zvláštním kosmu – Perry Rhodan zkoumá hlubiny obchodní hvězdy
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan zkusí použít svůj B-Controller.

Mondra Diamondová – Perry Rhodan jí poskytne důvod k žárlivosti.

Chucan Tica – „Stařec“ se opět proviní vůči palubní disciplíně.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2550 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. A dvě třetiny kosmické lodi JULES VERNE s Perry Rhodanem na palubě byly na konci rozhodující bitvy o obchodní hvězdu FATICO odtransportovány na podivné místo – do SVĚTA 20 000 SVĚTŮ...