svazek 2549

Hubert Haensel

Feueraugen

Ohnivé oči

vydáno: 25. června 2010    
čas děje: 25. – 26. dubna 1463 NGL
Perry Rhodan 2549 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
VATROX-CUUR útočí – nastává hodina sběratele legend
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan vidí tunel.

Perry Rhodan – Nesmrtelný se znovu ocitne na Světě nikoho.

Sinnafoch – Frekvenční pátrač opět odepře poslušnost.

RourSi – Sběratel legend prožije dramatické hodiny.

Gucky – Myšob se chová značně neobvykle.

VATROX-CUUR – Triumvir zasáhne do dění.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2549 (Ilustrace 1)

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když se Liga svobodných Pozemšťanů pokusí zprovoznit prastarý transportní systém, takzvaný polyportdvorec, vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad celou polyportsítí.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů Andromedy a Mléčné dráhy proti Frekvenční monarchii.

Tato „Smlouva ze Sicatema“ má ihned příležitost, aby se osvědčila v praxi. Poprvé v miliony let trvajících dějinách Frekvenční monarchie se její protivníci zmocnili nejdůležitějších opěrných bodů. Od chvíle, kdy spojenci přepadli a dobyli obchodní hvězdu FATICO, stíhá Vatroxe jedna rána za druhou. Mají však v záloze ještě jednu zbraň, schopnou zničit celé sluneční soustavy, jak prokázal příklad systému Sicatemo. Touto zbraní jsou OHNIVÉ OČI...