svazek 2547

Marc A. Herren

Garrabo in den Tod

Garrabo se smrtí

vydáno: 11. června 2010    
čas děje: 1463 NGL
Perry Rhodan 2547 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Atlan diriguje úder spojenců – Frekvenční monarchie však není bezbranná
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Vrchní velitel spojenců z Andromedy a Mléčné dráhy si je vědom své odpovědnosti.

Perry Rhodan – Nesmrtelný převezme vlastní komando.

Julian Tifflor – Zmocněnec Galaktika se stává poslem špatných zpráv.

Hartan Koltor – Mladý Haluťan táhne do války.

Mirtanmar – Varox se svým nepřátelům představí se znovuzrozením před očima.

RourSi – Atto se doslechne o sedmi královstvích.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2547 (Ilustrace 1)

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když se Liga svobodných Pozemšťanů pokusí zprovoznit prastarý transportní systém, takzvaný polyportdvorec, vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad celou polyportsítí.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů galaxie Andromeda proti Frekvenční monarchii.

Tato „Smlouva ze Sicatema“ má ihned příležitost, aby se osvědčila v praxi. Poprvé v dějinách Frekvenční monarchie se její protivníci zmocnili nejdůležitějších opěrných bodů. Spojenci přepadli a dobyli obchodní hvězdu FATICO a později udeřili na hibernační svět. Všichni umírající Vatroxové v okolí byli následně nasáti do maahkské „dušepasti“, takže nejsou schopni znovuzrození. Střet pokračuje a nyní se hraje GARRABO SE SMRTÍ...