Perry Rhodan 2546 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2546
Název:26 minut na ITHAFOR
(26 Minuten bis ITHAFOR)
Autor:
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:04. června 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Zbrojí na rozhodující úder – pomůže jim Mléčná dráha?
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemský Rezident se odebere na ITHAFOR.

Atlan – Vrchní velitel vojska musí být aktivní.

RourSi – Atto nedůvěřuje svým zdánlivým osvoboditelům.

Julian Tifflor – Pověřenec Galaktika je seznámen s plány.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2546 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když se Liga svobodných Pozemšťanů pokusí zprovoznit prastarý transportní systém, takzvaný polyportdvorec, vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad celou polyportsítí.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů galaxie Andromeda proti Frekvenční monarchii.

Tato „Smlouva ze Sicatema“ má ihned příležitost, aby se osvědčila v praxi. Poprvé v dějinách Frekvenční monarchie se její protivníci zmocnili nejdůležitějších opěrných bodů. Spojenci přepadli a dobyli obchodní hvězdu FATICO a později udeřili na hibernační svět. Všichni umírající Vatroxové v okolí byli následně nasáti do maahkské „dušepasti“, takže nejsou schopni znovuzrození. Aby se předešlo protiúderu Frekvenční monarchie, nezbývá mnoho času – Perrymu Rhodanovi zbývá 26 MINUT NA ITHAFOR...