Perry Rhodan 2542 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2542
Název:Shandiny vize
(Shandas Visionen)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:07. května 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Ohnisko soustava Stardust – strašlivý přichází
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Shanda Sarmotte – Mladá žena se snaží posadit ve společenství Stardustských Pozemšťanů.

Vorremar Corma – Siganec a bývalý administrátor sleduje novou stopu.

Huslik Valting – Archeolog doprovází svého siganského přítele.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2542 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když se Liga svobodných Pozemšťanů pokusí zprovoznit prastarý transportní systém, takzvaný polyportdvorec, vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad celou polyportsítí.

Vatroxové a jejich Darturkové útočí z palub rudých, krystalům podobných křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců. Je zapotřebí vyvinout značné úsilí, aby byli tito nemilosrdní invazoři zastaveni, neboť pro ně smrt nemá valný význam – Darturkové jsou klonoví vojáci, a Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jednom z hibernačních světů, povětšinou roztroušených po Andromedě. Perry Rhodan a Atlan iniciují spojenectví národů galaxie Andromeda proti Frekvenční monarchii.

Také v neznámé části vesmíru ležící systém Stardust, na jehož světech dospívá samostatná pozemská kolonie, je ohrožován rozpínavou monarchií. Kromě Vatroxů a Darturků zde operují i Jaranocové, sloužící úhlavnímu nepříteli vládců monarchie. Budou ve střetu těchto dvou stran Stardusťané rozdrceni nebo přežijí? Více snad prozradí SHANDINY VIZE...