Perry Rhodan 2535 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2535
Název:Žalář duší
(Der Seelen-Kerker)
Autor:Frank Borsch
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:19. března 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Intriky ve Frekvenční monarchii – Sinnafoch bojuje o moc a vliv
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Cedosmo – Frekvenční prostředník vládne nad početnými vojsky Hathorjanu.

Kruuper – Okrivar musí ustoupit Frekvenčnímu pátrači.

Philip – Okrill se rozpomene na své schopnosti.

Sinnafoch – Frekvenční pátrač se cítí podváděn.

Vertebris – Válečný pobočník mluví jménem svého pána.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2535 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde je mu sděleno, že jeho starý přítel a mentor – superinteligence ID – je díky probíhajícím událostem v akutním ohrožení. Skrze polyportovou síť se Nesmrtelný vydává na záchrannou misi do Andromedy, kde se zaplete do vražedného boje mezi Maahky.

Na cestě do sousední galaxie jsou i jiní – řeč je o Sinnafochovi, Frekvenčním pátrači a Rhodanově mocném protihráči. Pátrači však za jeho dosavadní selhání hrozí ŽALÁŘ DUŠÍ...