Perry Rhodan 2531 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2531
Název:Pochodeň
(Das Fanal)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:19. února 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 06. – 26. března 1463 NGL
V Modré soustavě se dějí velké věci – Nositel masky a Smíšek pátrají
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Nositel masky má temnou předtuchu.

Ronald Tekener – Dokonce ani Smíšek nemá jen samé dobré dny.

Reino tan Vitar – Tšanor-Gos Energetického komanda větří zradu.

Narvan tan Ra-Osar – Ma'tam Vládnoucí rady sympatizuje s Galaktikem.

Simul tan Harol – Usvědčený Lovec TRAITORU je podezírán z dalších intrik.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2531 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde obdrží poselství od starého přítele – superinteligence ID je zjevně v akutním ohrožení. Současně se Atlan vydá na pouť Andromedou, kde chce zasáhnout proti činnosti Monarchie.

V Mléčné dráze zatím panuje relativní klid. Pak se zástupcům galaktických národů dostane pozvání, s nímž nikdo nepočítal: Akokané je svolávají do své doposud přísně izolované centrální soustavy, kde je zažehnuta POCHODEŇ