svazek 2530

Frank Borsch

Der Oxtorner und die Mehandor

Oxtorňan a Mehandor

vydáno: 12. února 2010    
čas děje: 26. – ?. února 1463 NGL
Perry Rhodan 2530 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Na nákladní lodi Skokanů – Frekvenční pátrač intrikuje a bojuje
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Ministr LSP se ze všech sil snaží zastavit Sinnafocha.

Sinnafoch – Frekvenční pátrač se díky spojencům cítí v bezpečí.

Steelion Hartok – Oxtorňan pochybuje o své nové úloze.

Philip – Okrill se rozhodne.

Kithara – Znetvořená Mehandorka pomáhá otci ve všech rozhodnutích.

Vandur – Patriarcha rodu Uhlmin cítí, že přichází jeho konec.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2530 (Ilustrace 1)

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde obdrží poselství od starého přítele – superinteligence ID je zjevně v akutním ohrožení. Současně se Atlan vydá na pouť Andromedou, kde chce zasáhnout proti činnosti Monarchie.

Reginaldu Bullovi, snažícímu se ochránit Mléčnou dráhu, padl do rukou Frekvenční pátrač Sinnafoch, jeden z velitelů protivníka. Pátrači se však podařilo uniknout a jazýčkem na vahách se stali OXTORŇAN A MEHANDOR