svazek 2528

Christian Montillon

Transmitter-Roulette

Transmiterová ruleta

vydáno: 29. ledna 2010    
čas děje: 5. – 22. února 1463 NGL
Perry Rhodan 2528 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Hledají lovce TRAITORU – a narazí na špinavé obchody Akonanů
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener – Smíšek jde do nebezpečné akce.

Jarstog – Gančkar vydá všanc několik důležitých informací.

Belar tan Picas – Bezpečnostní pověřenec se musí rozhodnout mezi loajalitou a bezúhonností.

Monkey – Šéf USO zavelí k zásahu proti lovcům TRAITORU.

Simul tan Harol – Úspěšný akonský podnikatel se zaplete do ilegálních obchodů.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2528 (Ilustrace 1)

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Zatímco se Reginald Bull snaží ochránit Mléčnou dráhu, Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde obdrží poselství od starého přítele – superinteligence ID je zjevně v akutním ohrožení. Současně se Atlan vydá na pouť Andromedou, kde chce zasáhnout proti činnosti Monarchie.

A Ronald Tekener si zahraje TRANSMITEROVOU RULETU


Nové USO stále ještě vyšetřuje činnost Lovců TRAITORU. Jedna ze stop vede k Achati Umě (AU), mocnému akonskému koncernu, který všude po Mléčné dráze obchoduje s transmitery. Existuje jednoznačná souvislost mezi aktivitami AU a atentáty Lovců TRAITORU. V 90% všech případů se na planetách, kde zasáhli Lovci, krátce předtím pohybovali zástupci AU. Když Ronald Tekener přesune dva Mor'Daery a Gančkara, zachráněné USO na Zorbaru II, k tajné exilové planetě, pokouší se v utajení přiblížit k šéfovi koncernu AU, Simulu tan Harolovi. V identitě zvláštního vyšetřovatele Aerga Egrega z planety Neann Ocis získá přístup k plavidlu LEMCHA OVIR, mobilní centrále AU. Údajně má prošetřit vraždu, která byla kamuflována jako transmiterová nehoda. Fakt, že inkriminovaný transmiter dodala Achati Uma, je ve smyšlené historce jediná skutečná informace.

LEMCHA OVIR je 5200 metrů dlouhá kosmická loď ve tvaru rozpůleného elipsoidu. Strukturou připomíná umělý svět Poutník, neboť Akonané na jejím povrchu v památce zničeného Drorahu vytvořili napodobeninu své vlasti. Tekener alias Egrega zde spolupracuje s bezpečnostním šéfem AU jménem Belar tan Picas. Ten se musí postarat o bezproblémový průběh důležité akce: Dne 20. února 1463 NGL má být v soustavě Virth poprvé prezentován nový, Achati Umou vyvinutý kokonový transmiter. Přístroj v sobě kombinuje funkční principy klecového i obloukového transmiteru a dokonce i značně miniaturizovaný přístroj má dosah pěti světelných let – na posthyperšokové období to je naprostá senzace. Když se Tekener pokusí vstoupit do zakázané oblasti plavidla, je přepaden a zraněn trojicí Akonanů. V poslední sekundě zasáhne Belar tan Picas a zachrání Tekenerovi/Egregovi život. Atentátníci jsou zatčeni.

Belar tan Picas nechá analyzovat Tekenerovu krev a díky tomu zjistí, že Egrega je Pozemšťan. Přesto se s ním rozhodne spolupracovat, neboť zadržení atentátníci jsou přímo ve svých celách zavražděni a je naprosto jasné, že na palubě LEMCHY OVIR je něco pořádně prohnilého. Bezpečnostní šéf využije svůj nadřazený kód a spolu s Egregou vstoupí do části obrovské lodi, která je v podstatě zapovězena i jemu samotnému. Akonan a Pozemšťan naleznou hangár, v němž stojí situačním transmiterem vybavený bitevní křižník. Je tudíž jasné, jak mohli Lovci TRAITORU neustále útočit z nicoty a mizet, aniž by zanechali jedinou stopu. Pak se objeví Simul tan Harol a několik jeho lidí. Belar tan Picas přivolá posily. Lovci se dají na útěk a způsobí krveprolití, když vpadnou doprostřed prezentace kokonového transmiteru, který chtějí použít. Unikne jen Simul tan Harol. Audemo tan Pinfrari, jeden z jeho kompliců, zůstane pozadu. Umírající z posledních sil prohlásí, že pochodeň Akonu už nemůže být uhašena.

O dva dny později diskutují Tekener a Monkey o posledních událostech. LEMCHA OVIR byla sice zabavena USO, ale jsou tu její sesterské lodi, které možná též slouží jako základny Lovců TRAITORU. Monkey informuje Smíška, že Galaktikum plánuje udělit všem v Mléčné dráze narozeným příslušníkům národů Terminační kolony plné občanství.