svazek 2013

Hans Kneifel

Sternvogels Geheimnis

Tajemství Hvězdného ptáka

vydáno: 21.3.2000    
čas děje: 1303 NGL = 4890
Perry Rhodan 2013 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
V srdci Impéria - Specialisté USO plánují úder
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Akellm da Premban - odvážný Arkonidan jde do nejbezpečnější akce svého života

Endra da Kimbarley - vedoucí Golkanské věznice prožívá zmatené pocity

Arbtan - Harshan-Magnopard je aktivní v nesprávnou chvíli

Rugai Qorrm - Specialista USO v hodnosti poručíka působí na Arkonu I

Durren ter Uchat - Specialista USO se vydává na společenský parket

19. července 1303 NGL se specialista USO poručík Rugai Qorrm na Arkonu I 1) dozvídá, že Reginald Bull byl umístěn do Golkanského vězení. Vysoce zabezpečené vězení, černá plošina, se vznáší poblíž planetárního pólu Arkonu I nad tundrovitou krajinou. Qorrm okamžitě informuje své nadřízené, arkonského specialistu USO podplukovníka Akellm da Prembana. Jeho čtyřicet agentů se maskuje jako osazenstvo PreLux managementské kanceláře. Akellm, který pracuje pod krycím názvem Hvězdný pták, vyšel právě vítězně z Trivideové show ve které je stejně důležitá odvaha, zručnost a vědomosti a jejíž výhra umožňuje účast v příštím Karakettovém závodě2).

V roli mediální hvězdy se Akellm vetře do známosti s hezkou a inteligentní Endrou da Kimbarley, která vede Golkanské vězení. Začne vášnivou aférku s Arkonidankou, která je jím stejně okouzlená jako on jí, a stráví dva dny v jejích soukromých prostorách v Golkaně. Navzdory pocitu, že by měl Endru chránit, využije příležitosti a opatří si přístup ke kontrolní syntronice, zatímco ona spí.

Zatímco se Akellma o den později připravuje na Karakettové závody, objeví Endra da Kimbarley při kontrole syntonů manipulace svého milence. Hluboce zklamaná přísahá pomstu. Protože nechce dát všanc šťastné manželství se stárnoucí Prushi da Kimbarley a své společenské postavení, dá známému ze své temné minulosti, Dorkhaeru ter Rostarqovi, rozkaz, aby Akellma zabil během Karakettového závodu, který se bude konat 30. června pod záštitou Bostiche I.

Ve dvanáctém a posledním kole najede Dorkhaer, který se sám závodu účastní, na Akellmovu Karakettovou gondolu »Blitzhexe«. Atentát ale zasáhne Rugaie Qorrma, který v gondole letí místo svého šéfa. Navzdory zásahu proletí »Blitzhexe« přímo před Dorkhaerovou »Arkonskou čepelí« jako první cílem. Zřítí se ale a Rugai Qorrm přijde o život.

Zatímco se Endra da Kimberley se svým manželem zúčastňuje Karatettového závodu, proniká Akellm da Premban do jejích soukromých prostor v Golkanském vězení. Je přitom napaden a těžce zraněn Endrainým domácím zvířátkem divokým kočičákem Harshan-Magnopardem Arbtanem. Přesto se specialistovi USO podaří získat všechna nutná data. Akellm se ihned vrací do kanceláře PreLux a těsně před koncem Karakettového závodu se společně se Skorgonem, Torbaraenem, Parcush Djarainem, Durren ter Uchatem a ostatními agenty nechá přenést transmiterem pryč. Základna USO je ihned poté zničena sebedestrukčním zařízením3).