svazek 1953

Horst Hoffmann

Kampf um Zophengorn

Bitva o Zophengorn

vydáno: 26.1.1999    
čas děje: 1290 NGL = 4877
Perry Rhodan 1953 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
z Databáze Multiversa
Ilustrace:
Perry Rhodan 1953 (Ilustrace 1)

Po startu THOREGONu ŠEST povzbuzuje Tess Qumisha a Benjameen z Jacinty v Alašanu Eismera Störmengorada, který je rozčarovaný z odhalení Shabazziných intrik v Kruhu Zophengornu, aby bojoval o reformu gildy seizmologů. Gia de Molenová a Stendal Navajo sice nejdříve odmítnou požadavek obou mladých mutantů doprovázet Zlatavce, ale skloní se pod jejich neústupností a namontují do GLIMMERu dodatečný paratronový štít a další pikosyny. Doprovázeni Swoony Goriph a Treulem a trpasličím slonem Normanem1) se Eismer Störmengord, Tess Qumisha a Benjameen z Jacinty nakonec dopracují na Zophengorn2).

Tam zbývající členové direktoria, kteří již týdny marně čekají na známky života Direktora deset, na popud Carlutta, Direktora šest3), 22. srpna 1289 NGL s pomocí Prolongidů a Touffxů, pokusí získat přístup k suitě zmizelého. Jak Prolongidové, tak Touffxové, ale utrpí díky důvtipným Shabazziným obranným zařízením velké ztráty. Zvláštní zájem o osudu Direktora deset má mocí posedlý Hamarad Uviald Marads, bývalý kosmochemik, který jen v přítomnosti vysokého Direktora, může nastoupit do svého úřadu nového Direktora jedna. Pomocníka má Marads ve svém netopýru podobném telepatickém symbiontovi Kango-i.

S pomocí Fouwana, Direktora osm4), položí Eismer Störmengord Direktoriu a Manuální komisi v Hale svazek důkazů o Shabazzině manipulaci, žádá změnu ve struktuře vedení Gildy Seizmologů a nakonec požaduje, aby sám převzal vedení. Aby Zlatavcovi pomohl, zablokuje Fouwan direktorální zařízení a tím zabrání přístupu jednotlivých Direktorů do počítače Kruhu, což může být zrušeno jen Direktorem deset nebo jinými sedmi Direktory zároveň. Jelikož se staří Direktorové bojí o svou moc, nepůsobí Uvialdu Maradovy žádný problém je pobuřovat proti Störmengordovi. Protože on sám chce ale získat absolutní moc, sestaví Hamarad s pomocí Prolongidů malý oddíl, který mu má z cesty odklidit ostatní Direktory a Störmengorda. Sedm Direktorů má být krutým způsobem zavražděno. Protože ale Benjameen z Jacinty viděl ve svém snu toto zlo, může Zlatavce a Tess Qumisha zachránit. Uviald Marads se nyní pokusí svrhnout svou vinu na Eismera Störmengorda, ale ten s pomocí svých přátel, Maradsovy muže důvtipně převzít a zatlačit s jejich pomocí na Hamaradena. Nakonec se vyzve Zlatavec Maradse na souboj a je přitom vlákán do léčky. Kango-i dospěje k názoru, že Maradsova věc je ztracena, a zabije svého partnera, protože se chce přidat na stranu Störmengorda a převzít jeho kontrolu. Zlatavec je zachráněn komandem Touffxů.

Když je Störmengordova nevina v procesu dokázána, souhlasí Companeii Avalem vedený výbor Manuálu s návrhem Seizmologa, že Direktorové budou do budoucna jmenováni a kontrolováni výborem, a že se nejvyšším Direktorem nemusí stát služebně nejstarší. Eismer Störmengord je valnou většinou zvolen Direktorem deset. Aval se stane Direktorem pět.

Když 14. září nastoupí do svého úřadu, zjistí Zlatavec, že Shabazza rozsáhle zmanipulovala velký počítač Kruhu a hlavní výsledky pátrání utajila. S roky přibývajícím počtem kotlotřesení předpokládá velký počítač, že během jednoho roku bude celé území DaGlauše a Salmenghestu zničeno5).