svazek 1944

Susan Schwartz

Haß gegen Alashan

Nenávist k Alašanu

vydáno: 24.11.1998    
čas děje: 1290 NGL = 4877
Perry Rhodan 1944 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
z Databáze Multiversa
Ilustrace:
Perry Rhodan 1944 (Ilustrace 1)

S deseti miniaturními lineárními pohony na palubě, jimiž je space-jet terranského národa Alašanů vybvan, dosáhne ALVAREZ 12. července 1290 NGL Thorrimu1). Bezprostředně poté přistane Perry Rhodan, Reginald Bull, Mondra Diamond, Tautmo Aagenfelt, Fee Kellind, Nico Knobloch, Trabzon Karett, Monkey a Eismer Störmengord s GLIMMERem v Alašanu. Rhodan informuje Giu de Moleon a Stendal Navaja o svých zážitcích, zamlčí ale zatím, že Alašan je Shabazze dávno známý. Když nositel aktivátoru pro nový útok na Century I vyžaduje GOOD HOPE III a tisíc vycvičených agentů SPL, odmítne ho Gia de Moleon jednoznačně. K překvapení SPL-šéfky zdůrazňuje Monkey ve svém hlášení, že Rhodan po celou expedici jednal zodpovědně a obezřetně, a doporučuje přání nesmrtelného splnit. Ačkoliv tím dojde k omezení každodeního života Alašanu, dají Gia de Moleonová a Stendal Navajo Rhodanovi k dispozici centrální velkosyntroniku věže SPL, s kterou může Trabzon Karett dekódovat zápisy Shabazzy. Po více než čtyř denní práci se počítačovému znalci a jeho pomocníkům podaří, mezi bezpočtem nesmyslných podkladů o termínech příkazů a množstvím pozic bojů, objevi, jak může Shabazza cíleně zniči mozky Korragů, pomocích kterých vytváří svou moc, a jejichž vzpoury se ale zřejmě obává. Působnost této zbraně prokáže Karett na Korrazích, které přivezla Fee Kellind z Kre'Painu2). Když Rhodan nyní zveřejní, že Shabazza dávno ví o Alašanu, je Gia de Moleon a Stendal Navajo se zřetelem na novou zbraň připraveni poskytnout Perry Rhodanovi Agenty a kosmickou loď, do jejíž pólové kopule byl zabudován dvaceti gigatunový transformační kanón. Také všichni dosavadní Rhodanovi průvodci se chtějí nasazení zůčastnit.

Mezitím sedmnáctiletá, barvoslepá telepatka Tess Qumisha3), která své paranadání až dosud úspěšně tajila a v Alašanu pracuje jako vysokofrekvenční-energetická technička, narazí na nenávistné myšlenky jedné cizí bytosti, která se soustředí na pomstu Alašanům. Zatímco Benjameen z Jacinty4) který si při kontrole vědkyne Mara Donner trénuje vlastní psí-schopnosti, objevím jak Tess Qumisha plná strachu reaguje na své pozorování. Arkonidanovi to ale neprozradí, a tak pátrá v para-snech mladé ženy. Tess Qumisha a Benjameen z Jacinty se do sebe zamilují a nyní se společně vydávají proti ciznci, který se nazývá Saewena a ukrývá se v duté soše Duoc-Langura. Když Saewena chce Alašan zničit bombou, narazí mladí mutanti s kluzákem do sochy a zabijí Saewena, Foota Poulonesovi tlupy, který po přemístění hradu GOUŠARAN6) zůstal na Thorrimu. Poslední myšlenky Saewena prozradí, že se ale Foot spojit s jiným Takou Džerské tlupy.

Mazitím, co se expedice Perry Rhodana připravuje na odjezd na Century, informuje Benjameen z Jacinty Stendala Navajo o hrozícím nebezpečí.