svazek 1930

Peter Terrid

Geheimnis Na'Call

Tajemství Na'Call

vydáno: 18.8.1998    
čas děje: 1290 NGL = 4877
Perry Rhodan 1930 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Nazývají je mudrci - střeží prastaré tajemství
z Databáze Multiversa
Ilustrace:
Perry Rhodan 1930 (Ilustrace 1)

Jii'Nevever nechá obnovit svůj palác na Curayo. Když Michael Rhodan na ní ve smyslu Shabazzy doléhá, aby popohnal dopředu dobytí Puydoru a co nejrychleji mohl postupovat proti Mléčné dráze, Snílka jasně oznámí, že se nechce Shabazze podrobit a odevzdat jí své základny v Puydoru. Pošle syna Perry Rhodana s jeho novou vlajkovou lodí GAAFENOO a šest dalších varmirinských křížových křižníků do systému Ra'Call k světu Na'Call. Když se malá flotila přiblíží k planetě na čtyři milióny kilometrů, pokusí se Na'Call návštevníky formou psionických zjevení přimět k návratu. Michael Rhodan se ale Na'Call nenechá odradit a hrozí kompletním zničením planety. Nato mohou jeho lodě přistát na ostrově Ace'Kyper, který je na skoro sto kilometrech čtverečných pokryt prastarým stavebním komplexem. Zde se zdržují Na'Call. Skládají se z čisté psí-matérie, mohou se ale materializovat. Ve svém planetárním tvaru mají metr velké, drobounké tělo, pokryté nazelenalou, skoro průsvitnou kůží. Jen hlava je pokrytá hustými, dlouhými, zašmodrchanými vlasy. Obličej tvoří dvě velké oči, malý bezpyskovitý ústní otvor a svislá nosní trhlina. Na'Call si nemohou vzpomenout, proč se kdysi přestějovali na planetu Ra'Call, ví ale, že dříve byli obávaní pro své nadání, poštvat své nepřátele proti sobě a tímto je zničit. Mezitím se ale pozměnili a místo toho, aby národům působili utrpení, zkoumají budoucnost a pomáhají ostatním. Protože na planetě leží obrovská masa Howalgonia, domnívá se Michael Rhodan, že se kvůli dřívějšímu nepřátelství Na'Call a Jii'Nevever postarali, aby je Tronium-Azint, psionicky skryl a chránil před cizími zásahy.

Mezitím se dopracují Gucky, Icho Tolot a Julian Tifflora, kteří následují Hotch-Kottaovo upozornění, s OKKURA do systému Makkal. Jeho čtvrtá planeta, Farrangu, na které se těží drahé kovů a drahokamy, je dostaveníčkem galaktických Rytířů štěstěny. V současné době je na planetě, která své slunce obýhá po excentrické dráze, zima podobná době ledové. Při vletu do soustavy Makkal se OKKURA setkává do INTURA-TAR. Její záď je ztracena a rawwská generační loď měří jen šetset padesát metrů. Neodpovídá na radiogramy OKKURY, ale zahalí se do HD-štítu. Gucky, Tolot a Tifflor proto přistanou s pomocným člunem u Farrangukého hlavního města Paniku-Sele. Aby nalezli přístup na INTURA-TAR, odebere se Gucky po stopách Orr-sekty, která kázá kult a uctívání Yammamihuse, v centru vesmíru sídlícího tvůrce všeho živého. Myšob narazí na misionáře Fanuli-Orr, který je naplněn čestnou vírou v Yammamihu. Hlášení, že sedm lodí Jii'Nevever postoupilo do Na'Call, donutí Tifflora, Icho Tolota a Guckyho ihned opustit soustavu Makkal.

Společně s osmdesáti kyjovitými lodi Ginkoosů a dvěma tucty člunů Rawwenů, přilétne OKKURA na Na'Call. Protože se Michael Rhodan nenechá zastrašit, odstřeluje Tifflor GORONNUm, aby posádky křížovitých lodí donutil ke kapitulaci. Zrovna v tomto okamžiku se ale Howalgoniové bloky začnou na Ace'Kyper měnit na tělo Jii'Nevever, a Snílka vysvětlí, že se nyní díky Tronium-Azintovému mostu může z Curayo přesunout v nulovém čase na Na'Call. Tam kdysi uskladnila Tronium-Azint a Na'Call používala jako strážce. Jakmile by si v Mléčné dráze vytvořila potřebnou Tronium-Azintovou bázi, mohla by mezi touto galaxií a Puydorem libovolně sem a tam skákat. Konvoj OKKURY padne za oběť ihned zběsilému snovému útoku Jii'Nevever, a třem galaktikům je ihned jasné, že aliance národů Puydoru nemá po tomto debaklu žádnou šanci. Jen plánovacímu mozku Icho Tolota nakonec vděčí, že OKKURA může v pravý čas uniknout do lineárního prostoru.