Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1929
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1929
Název:Snílčin generál
(General der Träumerin)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:11. srpna1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben / květen1290 NGL
Fronta proti Jii'Nevever – nositelé buněčných aktivátorů hledají spojence
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot – Haluťan si z počítače opatří informace.

Gucky – Myšob dá hodnověrný slib.

Julian Tifflor – Terranec hledá spojence proti Jii’Nevever.

Hotch-Kotta – Korawský obchodník trpí vinou alkoholu a dostane patřičnou sprchu.

Ogal-Borstik – Mladý Koraw je jako bagarn pretendentem trůnu a chová se adekvátně tomu.

Michael Rhodan – Snílčin generál.

Zatímco Perry Rhodan ve vzdálené galaxii DaGlauš narazil na Galaktiky, kteří tam byli „přesunuti“ s terranijskou městskou čtvrtí Alašanem, schází čtyřem dalším nositelům buňkových aktivátorů jakékoli spojení s rodnou Mléčnou dráhou.

Myšob Gucky, Haluťan Icho Tolot, jakož i Terranci Julian Tifflor a Michael Rhodan se angažují v galaxii Puydor, kam byli dopraveni ne zcela jasným způsobem. V klatbě cizí mocnosti, která se skrývá za jménem Šabazza, osvobodili na planetě Curayo z časového vězení Snílku z Puydoru, tajemnou Jii'Nevever.

Během událostí na Curayu získali Icho Tolot, Gucky a Julian Tifflor zpět svou duševní svobodu a pochopili, že jim Šabazza vnutila svou vůli a Jii'Neveveřinou pomocí plánuje invazi do galaxie lidstva. Tři Nesmrtelní teď napínají všechny síly, aby invazi změřili hned v zárodku.

Docela jinak se to má s Michaelem Rhodanem. Syn Perryho Rhodana byl po dvě staletí uvězněn v časovém poli na Curayu a během této doby se podle všeho plně postavil na stranu „zla“. Jako generál Jii'Nevever stojí v čele dobývání galaxie Puydor.

Michael Rhodan hledá konfrontaci se starými druhy – a to jako SNÍLČIN GENERÁL...


S Hotch-Kottasovým MAJJETTEM dosáhne Julian Tifflor, Icho Tolot a Gucky1) Wanseroo, hlavního světa Korawů, který jako třetí planeta obíhá kolem svého slunce Lamboru. Úlům podobné stavby hlavního města se skládají z mnoha kulovitých disků a tvoří tak osadu pro jeden klan Korawů. Protože všechno ovládající byrokracie blokuje přístup k místnímu vládci, bygoonovi Ogalu-Achuovi, musí Tolot zmanipulovat registrační počítač, aby pro sebe a své druhy zajistil audienci u regenta. Smělý postup natolik zaimponuje korunnímu princi, lehkovážnému a nekonvenčnímu bagarnovi Ogalu-Borstikovi, že tři cizince přivede před svého otce. Ogal-Achua, který se již dozvěděl o podivných událostech v systému Angeemo2), bere varování před Jii'Nevever vážně, zvláště když mu bagarn objasní, že je Snílkou ohrožována jeho vlastní vláda. Záhadnému vlivu Snílky ostatně padlo za oběť už čtyřicet systémů. Aby národy Puydoru sjednotil ke společnému boji, dá Tifflorovi, Tolotovi a Guckymu sto metrů dlouhou hvězdicovitou loď OKKURA. Ustanoví ale velitelem Ogal-Borstika. Ačkoliv bagarn nemá vůbec žádné schopnosti pro velení lodi, hlídá při letu konzervativní a vyhraněná hlavní komunikátorka Kantal-Artas, aby všichni dodržovali příkazy Ogala-Borsika. Tifflor však nakonec přiměje bagarna k tomu, aby odstoupil ve prospěch Kran-Hoka, původního velitele lodi. Expedice ale zůstává nejdříve bez úspěchu. Ginkoové3) na Kinovu, čtvrté plantě slunce Japikur, nechtějí spolupracovat a hlavně se nemají k odstranění svých skladů tronium-azintu. OKKURRA odlétá na Jonque-Tor, třetí planetu systému Tor, která kočujícím Rawwům slouží jako shromaždiště. Narazí na sedmnáct klínovitých lodí ještěrek. Protože Jii'Nevever už převzala tři jejich generační lodě, jsou si Rawwové vědomi hrozícího nebezpečí. Jejich mluvčí Minisson-Add vyjasní, že nasazení jejich životně důležitých generačních lodí nepřichází v úvahu, slíbí ale další lodě. O INTURA-TAR4) nemají Rawwové žádné aktuální informace. OKKURA přilétá na Iriff, odkud Iriffové5) vládnou dvaceti třem slunečním soustavám, ale ti odmítnou jakoukoliv spolupráci. Na palentě Galšoo v systému Yinšuur, domovském světě Šuuků, nenalezne Tifflot, Tolot a Gucky koncem dubna 1290 NGL také žádnou podporu, přestože Jii'Nevever mezitím už ovládá devedesát systémů Puydoru a její moc se stále větší rychlostí roztahuje.

Mezitím Michael Rhodan vymýšlí jako hlavní generál Jii'Nevever strategii, se kterou by Snílka, jejíž schopnosti díky stoletím izolace na Curayu zakrněli, získala rychleji moc nad Puydorem, aby co nejdříve mohla začít dobývat Mléčnou dráhu. Jako dříve je Terranec oddaný Šabazze a proto jedná primárně v jejím zájmu. Rhodan si je vědom faktu, že ho Jii'Nevever z respektu k Šabazze neovládá svými sny a udržuje si od něj zcela jasný odstup. Proto se Michael Rhodan domnívá, že je odsouván na vedlejší kolej, když dostane příkaz, aby se se sedmdesátimetrovou čočkovou lodí EIDENGOORD zmocnil neobydleného a zdánlivě nedůležitého džunglového světa Ankorum, který jako jediná planeta obíhá slunce Jalgorn. Pod povrchem objeví rozsáhlou varmirskou robotickou loděnici, tkerou kdysi ovládla Jii'Nevever7). Po příchodu Michaela Rhodana a jeho Rawwů se aktivují automatické stroje, takže během krátké doby bude dostavěno pět set křížových lodí, měřících od čtyř set do tisíce metrů. Tato plavidla zde už celé věky čekala na dohotovení. Zatímco původně kosmické lodě Varmirů měli jen lineární pohon, tyto disponují pohonem srovnatelným s terranským metagravem, který umožňuje nadsvětelný faktor šedesát milionů. Tím je dáno Rhodanovi k dispozici vše, co potřebuje, aby rozšiřoval moc Jii'Nevever nad Puydorem.

Neočekávaně sdělí Ginkoo Ihashkar Go Tifflorovi, Tolotovi a Guckymu, že se mezitím z systému Japikur vydává osmdesát pět set metrových dlouhých kyjovitých lodí, které dá k dispozici velkým bojovníkům. Také Rawwové přidají čtyřicet silně bojovných pomocných člunů svých generačních lodí. Když Tifflor a Tolot v sektoru Nankuk8) s Rawwy a Ginky vypracují plány proti aktivitám Jii'Nevever, letí následně s OKKUROU do kulovité hvězdokupy Roy'Camar, ležící ve westside puydorského hala. Vedoucí expedice od mezitím značně vyzrálejšího Ogal-Borstika dostanou podrobné údaje o záhadných Mudrcích z Na'Call, jejichž svět leží v centru Roy'Camaru a považuje se za věštírnu Puydoru. Od těchto Mudrců chtějí tři Nesmrtelní získat informace o osudu INTURA-TAR. Když se OKKURA blíží k planetě Na'Call, která osamoceně obíhá své slunce, vynoří se velký počet energetických bytostí, které jsou též označovány jako »Nedoknutelní«. Zatímco Na'Callové uvažují o INTURA-TAR a Guu'Neveverovi, pokusí se s nimi Gucky vstoupit do telepatického spojení a neúmyslně je tím zažene.

Koncem května se OKKURA vrací zpět na Wanderoo, aby tam na jeho žádost vysadila Ogal-Borstika. Hotch-Kotta po přistání předkvapivě sdělí Tifflorovi, Tolotovi a Guckymu, že objevil INTURA-TAR 9).