svazek 1913

Horst Hoffmann

Jedders Mission

Jedderova mise

vydáno: 21.4.1998    
čas děje: 1290 NGL = 4877
Perry Rhodan 1913 (Česká obálka) Perry Rhodan 1913 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
z Databáze Multiversa

Tři hodiny po startu GOOD HOPE III se v Thorrtimerském systému objeví 450 metrů dlouhá, válcová kosmická loď neznámé konstrukce. Nereaguje na rádiové volání a zmizí uvnitř slunce Thorrtimer.

Částečně značné výškové rozdíly mezi dřívějším faktorovým elementem Alašan a jeho Thorrimským okolím jsou srovnány. 16. února 1290 NGL uzavřou Stendal Navajo a král Corm Markeé smlouvu o zásobování Terranské čtvrtě vodou ze Zertengaamu. Pod heslem »Předně Terranci« odporuje ale malá, radikální menšina nadále proti terransko-thorrimské spolupráci. SPL-agenti přemůžou pytláky, která kteří kradli zvířata z Mauster-stáda, kteří Thorrimané zastřelili, aby mohli zásobovat Alašan masem. Ačkoliv se jeho národ živí čistě vegetariánsky, dovolí král Markeé Terrancům, pro svou potřebu lovit Maustery.

Gia de Moleonová nechá v jihovýchodním Alašanu zřídit podzemní hangár pro LSP-flotilu. Tam se má poloviční vrak 280 metrů dlouhého obchodního křižníku ALVAREZ opravit, pomocí součástek SCHUMANu, který je ještě v horším stavu.

Mezitím vyvine Jedder Colusha plán, zrychlit národní porozumění pomocí koncertu hudební skupiny INTERKOSMO. Po delších přípravách vystoupí hudebníci Charlie Whatt, Johnny Laino, Flory McMarzy a zpěvačka Grace Silk u 27. února před 200.000 Thorrimany a králem Corn Markeé. Hudba Terranců se Thorrimům velice líbí.

28. února den před podpisem konečné kooperativní smlouvy mezi Terranci a Thorrimy, opouští tajemný válcovitý křižník slunce a přilétá k Alašanu. Neočekávaně se několik dnů zmizelý Alaska Saedelaere objeví pod lodí vznášející se nad městem. Trance vysvětlí Gie de Moleonové, že se jedná o Virtuální loď, která přišla z daleka1). Když připojí, že loď ho chce jako pilota, vezme stříbrně lesklý válec nositele aktivátoru na palubu a opouští soustavu Thorrtimer2).