svazek 1817

Susan Schwartz

Krieger der Gazkar

Gazkarští válečníci

vydáno: 20.6.1996    
čas děje: 1288 / 1289 NGL = 4875 / 4876
Perry Rhodan 1817 (Česká obálka) Perry Rhodan 1817 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Na bažinaté planetě - zajmou jednoho z invazorů
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Gemba - válečník Gazkarů při své první akci

Joseph Broussard jr. - bývalý Beausolejec se probíjí močály na Lafayette

Pepe - Josephův společník překoná sám sebe

Bunny - starý robot je pomocníkem v nouzi

Nikdo v Galaxii neví, kam se poděli tři nositelé buněčných aktivátorů. Zatímco Alasku Saedelaera odvál osud do galaxie Bröhnder, Rhodan a Bully jsou na cestě k soustavě Plantagoo. Mléčnou dráhu však mezitím ohrožuje další vlna ježatek. Jejich posádky tvoří také děsiví gazkarští válečníci..


Zatímco Joseph Broussard jr., Pepe a robot Bunny stále ještě pochodují směrem ke Swamp-City1), objeví se 1. ledna 1289 NGL nad Lafayette flotila Gazkarů, kteří s Neezy2), Alazary a Eloundary tvoří společenství národů. Zatímcou úlohou Neezů je zkoumat nové světy a zaměřovat, Gazkarové hájí ty světy, na kterých pátrači nalezli vhodné rezonanční dárce. Alazarové potom provedou jemné doladění rezonančních těl, takže se mohou objevit nad všechny ostatní vyvýšení, zvláštní Eloundarové, kteří jsou označováni také jako »svatí«, a přivést s sebou látku Vivoc.

Jedna z válečných lodí Gazkarů ZYKK-A je sestřelená a posádka se pokusí v malé záchranné kapsli přistát na Lafayette. Broussard, Pepe a Bunny narazí nejdříve na velitele Gazkarů. Podobá se 1.5 metru vysokému, vzpřímeně chodícímu, ocelově modrému broukovi s charakteristickým zádovým vzorováním a velkýma, postranně vyčnívajícíma fazetovýma očima narudlé barvy. Horní z obou párů rukou, které jsou zakončené třemi prstům podobnými, rohovitými pařáty, jsou menší a slabší než dolní3). Vysokou hodnost Gazkara označuje skutečnost, že korunka na silných, drápovitě dopředu zahnutých ústech má už jen dvanáct z původních sedmnácti hrotů. Broussard převládne nenávist k invazorům a pokusí se těžce zraněnému cizinci pomoci, ale Gazkar se zabije rituálně svým tyčovitým Fekettem.

Druhého dne potká Broussard a ostatní nezkušeného Gazkara Gembu. Jeho kompletní kódové označení Gem-Ba-Am-Kor-Vech-Tol obsahuje mimo jiné informaci, že se narodil na Amkriru, planetě rezonančně významných Vecharů v galaxii Tolkandir4). Mladý Garzkar považuje Cajuna za neškodného a nikterak nebezpečného a nevidí v něm proto nepřátele, ale »spojence«, tedy rezonanční materiál, který chce dopravit k Neezům. Při pokusu přemoci Broussarda a Pepeho se ale dostane do zajetí. Následujícího dne se podaří Bunnymu rozluštit řeč Gazkarů. Nakonec upadne válečník, který trpí potupou své situace a oddělením od kolektivu svých druhů, do zdánlivě mrtvolného stavu, ze kterého se probudí teprve když zachytí pachovou síť, kterou Neezové založili kolem Swamp-City a která Gazkarům umožňuje orientaci v cizím prostřední. Gembův pokus o útěk se ale podaří překazit. 9. ledna dorazí Broussard, Pepe a Bunny s Gembou k hranici Swamp-City.