Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1698
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1698
Název:Škola Theanů
(Die Schule der Theans)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1216 NGL = 4803
Návrat do sítě Quidora - a k Planetě smrti
Hlavní postavy románu:

Moira - žoldnéřka se pomalu probijí

Alaska Saedelaere - Pozemšťan na Planetě smrti

Mila a Nadja Vandemarovy - zrcadlově narozené jako nedobrovolné hračky žoldnéřky

Tgmaly a Frinyli - dva Vatachhové v nouzi

Silimar Thean - Thean zůstává tvrdošíjný

Zatímco 5. ledna 1216 NGL bez povšimnutí proniknou do vlajkové lodi dvou tisícové flotily Gish-Vatachhů, kteří u pulzaru Borgia čekají na návrat porušitelů tabu z Mléčné dráhy, dozví se Moira od důstojníků Tgamaly a Frinyli o místu srazu Theanů, planetě Yllax, která je současně světem pro vypovězené zločince, na který byli odvezeni také roboti ze zničené kosmické stanice Coma-111). Na metanovém světě Yllax, který v kulovité hvězdokupě 3 miliony světelných let od Borgie obíhá jako sedmá planeta kolem rudého slunce, vstoupí Moira zahalena do krycího pole jako lovkyně hlav, která chce jako porušitele tabu vydat vřetenové bytosti Trojku, Pětku a Šestku společně s Alaskou Saedelaerem a dvojčaty Vandemarovými. Metan dýchající Yllaxerové jsou 1.5 metrů velcí, dvounozí a čtyřrucí bytosti. Jejich bezkrká, polovejčitá hlava nese velké, svítící, žluté oko2). Když Sulimar Thean, Kiporan Thean a Breoror Thean odmítnou lovkyni porušitelů tabu odměnit, odpojí Moira své krycí pole a vyvolá tak paniku. Garda Theanů zaútočí a je zničena žoldnéřkou a třemi vřetenovými bytostmi. Dříve než ze tří posledních Theanů zemře také Sulimar Thean hrůzou, vysvětlí, že KNIHA3) obsahuje poukaz na strašlivé zločiny Moiry, největšího nepřítele. O vřetenech nemůže Thean dát žádnou informaci. Zmíní ale »školu Theanů«. Moira si vytáhne z databáze soudu souřadnice a odletí do systému Zraan, který směrem k Sampleru Tornister4) leží asi 30 milionů světelných let od Borgie. V Quidoru, jeho druhé planetě, pozná válečnice opět svou »Planetu smrti«5). V síti Quidora6) jsou zde vítězové Quidorské hry z systému Lakoor6) vyučováni a podrobeni novým zkouškám, aby si tak osvojili absolutní loajalitu a neúplatnost, což je důležité pro úřad Theanů7). S Moiřinou pomocí se čtrnáct vřetenových bytostí propašuje do sítě, aby získalo informace. Protože od nich nemůže vnímat žádné impulzy, zajme Taíninrin, bohu se podobající režisér6), cizince, ukáže jim tak ale cestu do řídící centrály. Aby jim ukázala minulost planety Quidor, připojí Moira také Saedelaereho a dvojčata Vandemarova do vřetenovými bytostmi kontrolované sítě.

V té se vypráví, že před dvěma miliony lety zde Quidor po padesáti dnech ofenzívy proti bezejmennému ďáblovi pomohl umírající válečnici. Ta se stala jeho orbiterkou, osvědčila se ale jako zrádkyně, která sleduje vlastní cíle a poškodila Tanxtuunru, zatímco Quidor organizoval rekonstrukci poničených systémů. Nakonec uprchla. Aby odstranil možné potomky válečnice, zničil Quidor všechen život vzkvétající planety8). Nakonec ukáže síť obrázek Moiry bez jejích nádherných vlasů9). Moira zprávu označí za lež a vysvětluje, že aby skryl vlastní podvod, musel jí Quidor pomluvit, protože nebyl schopen jí zabít. Moira ukáže Pozemšťanům 50 metrů vysokou černou sochu Quidora, insektoidní bytosti s mocnými klepety a dvěma dlouhýma nohama. Nejvyšší ze tří párů rukou tvoří se svým zkroucením symbol Quidora10). Když síť poté začne Quidora v patetických slovech velebit, odstřelí válečnice sochu ve výbuchu zuřivosti11), zničí celou síť a ohrozí tak všechny sesíťované. Jen Saedelaereho a dvojčata Vandemarova osvobodí včas z jejich Callonů12).

Moira se rozhodne navštívit Charon13), ale 31. července 1216 NGL se rozhodne, že se po třech letech nesmyslného hledání vrátí k Mléčné dráze, protože zřejmě jen Perry Rhodan nosí »Klíč k pravdě«.