svazek 1012

H.G. Francis

Der programmierte Mann

Naprogramovaný muž

vydáno: 1981    
čas děje: 424 NGL = 4011
Perry Rhodan 1012 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Je agentem Seth-Apophis - ale neví to
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Bruke Tosen - kontrolér importu na Jarvith-Jarv

Amby Törn - dívka, toho má pro Brukeho velmi mnoho nazbyt

Xinga - patriarcha skokanského rodu

Gruude Vern - specialista Kosmické Hanzy

Fellmer Lloyd - mutant přichází na Jarvith-Jarv

Na Jarvith-Jarv, čtvrté planetě slunce Jarvith v centru Velkého Magellanova mračna, se skokanský patriarcha Xingar, rozhodující protivník Kosmické Hanzy, neúspěšně snaží podplatit Bruke Tosena, kontroléra importu tamní obchodní kanceláře. Když je po násilné roztržce se členy Xingarova rodu bez ochrany vystaven okolní škodlivé atmosféře a kromě toho popíchán jedovatým hmyzem, prodělá Tosen, který je, aniž by to věděl, spícím agentem Seth-Apophis, pseudoaktivaci, zatímco se pokouší ostřelovat XIN-1. Hanzovní specialista Gruude Vern, který v masce sportovního manažera dorazil na Jarvith-Jarv, aby hledal potenciální agenty Seth-Apophise, a Tosena sledoval, si poté vyžádá posily.

29. září 424 NGL objeví telepat Fellmer Lloyd Tosena v Xingarově válcovém křižníku, kde se importní kontrolér právě snaží uložit bombu. Tosen zjistí, že starosta Jarvith-Jarv byl skokany přemluven k tolerování šedého obchodu, a že je pod vlivem exotického feromonu, s jehož pomocí Xingar manipuluje odpovědnými lidmi planety.

Kontroler importu, který sice kooperuje, ale nemůže si vzpomenout na události během své aktivační fáze, je převezen na Zemi1).