svazek 1010

Peter Griese

Der Computermensch

Počítačový člověk

vydáno: 1980    
čas děje: 424 NGL = 4011
Perry Rhodan 1010 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Útok zárodečných buněk - lidé a stroje jsou oběti
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Adelaie - mladá dívka, která přišla do Terranie

Mortimer Skand - Adelaienin přítel

Marcel Boulmeester - šéf výzkumného ústavu

Quiupu - "kosmický nalezenec" zkoumá záhadu

Perry Rhodan - Pozemšťan větří pohromu

V laboratoři DELTACOM v Terranii zkoumá skupina vědců pod vedením kybernetika Marcela Boulmeestera počítačovou zárodečnou buňku. Pro boj vyvinou policejní počítačovou buňku, která ale zůstane neaktivní. 3. srpna 424 NGL se snaží Quiupu1) s pomocí pseudotěla opatřit počítačovou zárodečnou buňku, přistihne ho ale jedna policejní buňka. Ta se vrátí zpět k neaktivním buňkám a aktivuje je. Policejní buňky napadnou pozitronická zařízení laboratoře a zničí je. Událost odvede pozornost od zmizení jedné pravé počítačové buňky z Boulmeesterovi laboratoře.

Při další návštěvě laboratoře DELTACOM ukradne Quiupu o něco později dvě policejní počítačové buňky nové generace a začne s nimi experimentovat.

Mezitím napadnou zmizelé počítačové zárodečné buňky Boulmeesterovo tělo a začnou přeměňovat organickou tkáň v pozitronické struktury, které začnou kybernetika ovládat. Skrze kapku krve se nakazí také Boulmeesterova asistentka Adelaie.

Když oba objeví Boulmeesterovu změnu, injektuje Adelaie, jejíž buňky se také začínají přeměňovat, svému šéfovi policejní počítačové buňky. Protože ty ale cizí struktury mohou jen neúplně zničit, rozhodne se Boulmeester, který věří, že získal zpět svou svobodnou vůli, vyhledat NATHANA, od jehož vědomostní databanky chce získat pomoc.