Perry Rhodan Terminus 4 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Terminus, svazek 4
Název:Boj o Merkur
(Kampf um Merkur)
Autor:Susan Schwartzová
Vydáno poprvé:02. června 2016
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3430
Tajemství Sluneční soustavy je odhaleno - hrozí invaze
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor čelí spiknutí.

Tezen Sadinoha – Zrádce vyzve protivníka k duelu.

Alaska Saedelaere – Muž s maskou se chová podezřele.

Juki Leannová – Skokanka do budoucnosti dostane hluboký náhled do minulosti.

Darren Zitarra – Dabrifanský agent je konfrontován se svou minulostí.

Jeden a půl tisíciletí poté, co lidstvo vyrazilo do kosmu, se Terranci rozšířili po celé Mléčné dráze. Byly osídleny četné planety, vznikly nové hvězdné říše. Mnoho koloniálních světů se však už necítí svázáno se Zemí – tyto kolonie se spojily v Protipozemské koalici.

Perry Rhodan chce zabránit bratrovražedné válce, proto 30. října 3430 spustí realizaci plánu Laurin. Sluneční soustava je prostřednictvím antitemporálního slapového pole přesunuta pět minut do budoucnosti. Třem agentům impéria Dabrifa se na poslední chvíli podaří proniknout skrz časový štít.

Dostanou se však do kontaktu s polem – a od té chvíle skáčou časem. Díky tomu odhalí nebezpečí, hrozící Mléčné dráze.

Neochotně se spojí s Terranci a získají jistotu: Operuje tu mysteriózní protivník, jehož plány ohrožují úkryt lidstva a vedou k BITVĚ O MERKUR


Solární rozvědka vyhlašuje pátrání po Tezenu Sadinohovi. Zrádce jako první objeví dva mladí agenti SolaRa, chvíli ho nenápadně sledují a nakonec se ho pokusí zatknout. Sadinoha je na to však připraven a díky vyspělejší technice a parapsychickým schopnostem naláká agenty v terranijské zoo do pasti. Vyslechne je a opět uprchne, přičemž finguje svou smrt.

Na Mimasu je mezitím Perry Rhodan časovou skokankou Juki Leannovou, profesorem Renierem Bievrem, solárním maršálem Galbraithem Deightonem a zvláštním důstojníkem Guckem přesvědčen o tom, že existuje jediná schůdná možnost: časoví skokani Leannová a Zitarra musí odletět k Merkuru, i když to bude znamenat riziko pro projekt Laurin. Start musí být odložen, když se Perry Rhodan dozví, že také Alaska Saedelaere zradil Solární říši. Při výslechu, probíhajícím v Alfě impéria, se prokáže Alaskova nevina. Před nějakou dobu se pokusil o sebevraždu a v době činu byl v péči psychologa. Šlo o informaci, kterou si chtěl zpočátku nechat pro sebe. Po vyhodnocení kamerových záznamů je jasné, že na záběrech není Alaska Saedelaere, nýbrž Tezen Sadinoha. Zrádce tedy musí být tvarový měnič a vůbec není jisté, zda je Sadinoha Terranec. Alaska je plně rehabilitován.

Spojení mezi oběma časovými skokany je mezitím stále silnější. Juki Leannová se tak dozví o minulosti komatózního Darrena Zitarry. Agentovo občanské jméno je Dasius Uuchka, je sirotek ze zaostalého koloniálního světa Regenz, ležícího ve westside. Po několika letech v sirotčinci uprchne jako sedmiletý se svým blízkým přítelem Darrenem Bayarem. Pod křídla je vezme muž jménem Choroggiin Cohlo. Uuchka začne bojovat v ilegálních dětských zápasech a brzy si vybuduje slušnou reputaci. Darreny Bayar mezitím vede Cohlovo účetnictví. Stejné úkoly plní i pro svého dalšího šéfa, Gorina Jiila, stojící za Cohlovou likvidací. Dasius stále zlepšuje své bojové dovednosti, pro které má velký talent. Když už je Dasius dospělý, pozná dceru mocného šéfa podsvětí Meloma Anexi. Poprvé Shayu spatří ve chvíli, kdy hraje na zitarru, nástroj podobný houslím. Jejich vztah musí zůstat tajemstvím, protože zločinecký boss nikdy nepřijme rváče z ulice jako partii pro svou dceru. Sotva o půl roku později Shaya otěhotní a Bayar vyzve Uuchku, aby vstoupil do dabrifanské flotily a uprchl z planety. Dasius Uuchka ale odmítne a inicializuje tak neblahý řetěz událostí, na jehož konci je po smrti jak Melom Anexu, tak Bayar a Shaya. Zcela zoufalý se teď Uuchka dobrovolně přihlásí do vesmírné flotily impéria Dabrifa. Do přihlášky uvede jméno Darren Zitarra. Ve flotile udělá rychlou kariéru a dotáhne to až do černé gardy.

Terranci připraví na Merkuru past na Tezena Sadinohu, přičemž Juki Leannová poslouží jako návnada. Tvarový měnič se sice podle očekávání dostaví, past přesto nesklapne. Terranci protivníka silně podcenili, Sadinoha se ubrání proti přesile a přemůže i Guckyho a Icha Tolota. Zamýšlí vzít časovou skokanku do temporální propusti, což povede ke zničení ASP. Pozemšťany zachrání Wloto Gribsen. Třetí dabrifanský agent, který měl zahynout při vletu do Sluneční soustavy, patří ke stejnému národu jako Sadinoha, avšak ke znepřátelené frakci. Tato frakce chce ochránit Zemi. Už dříve se zjevil Juki Leannové, ale jeho povaha zůstala nejasná. V rozhodujícím střetu se Gribsenovi podaří ochránit časovou skokanku. Následně spolu se Sadinohou vstoupí do nezacíleného transmiteru, což vede ke smrti obou protivníků.