svazek 1

Robert Feldhoff

Die Menschenforscher

Výzkumníci lidí

vydáno: září 2004    
čas děje: 1322 NGL až 1331 NGL
Rhodan Extra 1 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Jejich páni jsou Mírojezdci – tři podivné bytosti pozorují Perryho Rhodana a Kantirana
z Databáze Multiversa

Osud Kantirana a Perryho Rhodana je nepozorovaně pozorován třemi zmocněnci Mírojezdců. Firmian Oreche, android, velí takzvané Kapsli OREON, která všem třem výzkumníkům lidí slouží jako kosmická loď. Trpasličí distanční telepatka Geydana Gu je zodpovědná za Kantirana, beztělná duševní bytost Phasode se stará o Perryho Rhodana. Terranci začali být teprve teď, ve 14. století NGL, pro Mírojezdce zajímaví, protože teprve teď pochopili, že neslouží ani kosmokratům ani chaotarchům, ale »životu samému«.

Po několika letech pozorování zjistí Firmian Oreche, že Kapsli OREON kdosi pozoruje, možná dokonce zmocněnec chaotarchů. Když jsou výzkumníci napadeni neznámým, odvysílají své dosavadní zjištění na jednu stanici Mírojezdců, která se nachází v Mléčné dráze. Jejich loď je krátce na to zničena. Před svou smrtí má Firmian Oreche vizi, ve které mu je odhalen další vývoj událostí. Ve Hvězdném oceánu Jamondi bude zformována Aliance morálky a přispěchá na pomoc Terrancům, kteří jsou ohrožováni probouzejícím se Gon-Orbhonem. Perry Rhodan rozluští tajemství DÁLKOVÉ CESTY. Jeden nesmrtelný Pozemšťan následně obětuje život pro záchranu lidstva.

Jako beztělná vědomí se Firmian Oreche a Geydana Gu po svém smrti připojí k Phasode, která ještě nikdy tělesně neexistovala. Jejich služba pro Mírojezdce skončila - jsou volní a mohou se volně pohybovat vesmírem...