Menu

Multika-Duo, kterému Maahkové říkali Torren-Duo, je sluneční transmiter v Andromedě.

Přehled

Sluneční transmiter Multika-Duo byl přibližně kolem roku 8000 před Kristem vybudován Slunečními inženýry z pověření Mistra ostrovů Zeno Kortina. Inženýři ho vystavěli ve vzdálenosti 3219 světelných roků od systému Vrakoviště. Transmiter tvoří dvojice sluncí spektrálního typu G6V; obě mají průměr 1,25 milionů kilometrů, což odpovídá přibližně 0,9 násobku průměru Slunce. Teplota povrchu činí 5400 kelvin, hvězdy se navzájem oběhnou za 2,32 standardních dnů. Vzdálenost slunečních center je zhruba 6,3 milionů km, u povrchů pak obě složky transmiteru odděluje asi pět miliónů kilometrů.

Kolem obou sluncí krouží celkem pět planet. Čtyři vnitřní světy mají přibližně rozměry Terry. Vnější planeta je plynový obr o průměru 138 200 km a střední sluneční vzdáleností 411 milionů km.

Třetí planeta nese jméno Multika a stojí na ní justační stanice slunečního transmiteru. Protože se nejedná o lemurský sluneční transmiter, nebyly na Multice vystavěny řídící pyramidy. Justační stanice se nalézá pod zemí a jejím středem je kruhovitá síň s kopulovitým stropem. Průměr sálu je 50 metrů, výška pak 70 m. Hlavní pozitronika se jmenuje PLEK (PR 2517).

Dějiny

Mistr ostrovů Zeno Kortin nechal sluneční transmiter vybudovat se záměrem zřídit si z něho svou tajnou mocenskou základnu. Když byl Kortin zabit Faktorem I, Mironou Thetin, sluneční transmiter upadl do zapomnění (PR 2517).

Dne 9. dubna 2404 se o Multiku odehrály první boje mezi Terranci a Mistry ostrovů. Průzkumné komando z lodi CREST III na planetě objevilo multiduplikátor, načež Icho Tolot pojmenoval planetu Multika (PR 261). V průběhu války proti Mistrům už posléze Multika-Duo nesehrála žádnou další roli.

Na konci ledna 1463 NGL dospěl do Multiky-Duo JULES VERNE. Cílem posádky této lodi bylo vytvořit spojení k Holoinskému pětiúhelníku. Po střetu s vojskem Frekvenční monarchie, které se marně snažilo opravit napůl zničený multiduplikátor na Multice, se nakonec podařilo aktivovat sluneční transmiter. JULES VERNE tedy mohl pokračovat v cestě do Holoinského pětiúhelníku (PR 2517).

Zdroje

PR 261, PR 2517

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Multika-Duo« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)