Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Most do nekonečna
hledat
Most do nekonečna
Most do nekonečna
© VPM kg.
Most do nekonečna
Most do nekonečna
© VPM kg.
Most do nekonečna
Most do nekonečna
© VPM kg.

Most do nekonečna je mystikou opředený dopravní prostředek mezi Thoregony, vyvinutý Algorriany.

Struktura

Centrem každého mostního dílce je Megadóm, který je většinou ukotven v PULZU nebo oblasti vesmíru, kde existuje potenciál pro vytvoření PULZU. Kolem tohoto Megadómu se seskupuje až dvacet Hřibů, představujících jednotlivé mostní pilíře.

Most sám se rozkládá v nadřazeném médiu mezi jednotlivými Hřiby a lze na něj vstoupit pouze s propustkou (v mimořádných případech je možno dosáhnout Mostu i bez propustky). Propustka má podobu náramku, opravňujícího nositele ke vstupu. Náramek také umožňuje otočení Mostu mezi Hřiby.

Zevnitř se Most jeví jako prostá fošnová stezka, vinoucí se Univerzem. Kolem mostu se prohánějí galaxie, přičemž lze sledovat celý jejich vývoj. Pocity pasažérů jsou rozdílné, oprávnění cítí kosmickou fascinaci, jejich náhodný doprovod holý strach. Zdá se, jako by si Most sám hledal své pasažéry.

Příhoda Alasky Saedelaera z roku 3442, která se udála na Red Question Mark II, ukazuje na propojení mezi Mostem a časovými studnami. Alaska se skrz studnu dostal na Most.

Když se expedice SOL v Prvním Thoregonu setkala s nesmrtelným algorrianským vědcem Curcaryenem Varantirem, vyjasnili se okolnosti okolo vzniku studní i Mostu. Algorriané stvořili síť Časových studní na příkaz kosmokratů, a později z pověření THOREGONu vyvinuli i Most do nekonečna.

Oba transportní systémy podle všeho používají jako dopravní médium psionickou síť.

Dějiny

Protože superinteligence THOREGON potřebovala pro své záměry vyspělou dopravní soustavu, pověřila Algorriany její konstrukcí. Curcaryenu Varantirovi se nakonec podařilo zakázku splnit, přičemž využil své zkušenosti s výrobou časových studní. Jeho družka Le Anyante byla autorkou vzhledu Mostu.

Jestliže se odhlédne od neobyčejného zážitku Alasky Saedelaera na pouštním světě Red Question Mark II v roce 3442, vstoupila Nadja Vandemarová začátkem 12. století NGL jako první Pozemšťanka na Most do nekonečna (pátrala přitom po jednom Sampleru). Voltago, který Nadju doprovázel, nazval Most jako „Most do Univerza“ a vyjádřila svou naději, že na něj Perry Rhodan jedou vstoupí (PR 1677). Souvislostí mezi Mostem a pasážovými světy v Arresu nebyly odhaleny.

Teprve roku 1288 NGL dospěli Perry Rhodan, Reginald Bull a Alaska Saedelaere skrz na Trokanu zakotveném Hřibu na Most a dosáhli arzenál Baolin–Nda. Později přešli Perry Rhodan a Reginald Bull do Hřibu na Galornu v galaxii Plantagoo, původním domovském světě thoregonského lidu Galorňanů.

V průběhu let do založení Lokálního Thoregonu se stav Mostu rapidně horšil, až se mezi fošnami rozevřely široké trhliny a byl téměř neschůdný. Při útěku z Prvního Thoregonu použil Rhodan naposled Most do nekonečna. O chvíli později zničil Most kosmokrat Hismoom.

Konečná funkce

Mostní pilíře měly superinteligenci THOREGON posloužit jako ukazatele pro její Konečný Messenger. Jednotlivé klasické kosmické Messengery skákaly po soustavě mostních pilířů, sem a tam, čímž zajišťovaly funkce analogového nukleotidu METANU.