Menu

London, Marc

(přesměrováno z: Marc London)
Informace o postavě:
Datum narození:pravděpodobně 1325 NGL
Místo narození:Země
Národ:Pozemšťané

Marc London je na Zemi narozený mutant. Pro jeho schopnosti je nazýván psionickým koresponderem.


Vzhled

Je to průměrný, poněkud hubený mladý muž. Následujíce moderní módní trend, nosí třídenní strniště.


Charakter

Jde o veselého mladého muže, poněkud nejistého v kontaktu se ženami. V otázkách srdce se Marc rád obrací na svou sestru Monique, která mu vždy ochotně poradí.


Dějiny

Marc London se pravděpodobně narodil roku 1325 NGL. Je studentem kosmopsychologie na Univerzitě Terranie. Jeho rodiče, Mory a Julian, jsou umělci v Atlan Village. Marc u nich bydlí i v roce 1344 NGL. Jeho sestra Monique žije a pracuje na Měsíci.

1344 NGL

V únoru 1344 NGL naváže s Londonem kontakt Fawn Suzuke. Říká, že dlouho pátrala po někom, jako je on. Marc London ji považuje za normální ženu a zamiluje se do ní.

Díky paradaru, o němž zatím nemá tušení, má několikrát krátký myšlenkový kontakt s Zerberoffem, který se skrývá na Zemi. Zerberoff mladíka unese a pokusí se odhalit tajemství jeho schopností. Duální kapitán nasadí endogenní trýzeň, avšak Marc ji odrazí zpět na Zerberoffa. Po propuštění z Duálovy moci je Mac svěřen do péče Mondry Diamondové a Bré Tsingy.

Intenzívním tréninkem s Guckym se mladému mutantovi podaří rozvinout své schopnosti. Teprve nyní získá víc sebevědomí.

V červnu 1344 NGL je Marc London vyslán s AUBERGem k Charonovu mraku, aby zde podpořil Atlana. Právě s Marcovou pomocí se podaří navázat první kontakt s Charonci. Když VERACRUZ pronikne do strukturální bouře, je Marc na jeho palubě. Tím málem dojde ke katastrofě, neboť London ovlivní parasmysly strukturálních pilotů, chránících VERACRUZ. London musí být po zbytek cesty v bezvědomí.

Marc London se s AUBERGEM a TABASCEM vrací zpět na Zemi, kde dorazí dne 06. října. Na poslední chvíli tak zabrání „smrti“ Fawn Suzuke. Fawn potřebuje Marca Londona jako „kotvu“, která ji ochrání před odvanutím do hyperprostoru. Mladík jí nyní vyzná lásku, není však s Fawn, která téměř všechen čas věnuje přípravám návratu Jádra na Terru, šťastný.

V polovině listopadu 1344 NGL přepadne Marca Londona Koda Ariel, snažící se o zničení Jádra. Vztah mladého mutanta a Fawn Suzuke, jejíž fyzická podoba se stále více stabilizuje, se v těchto dnech konečně prohloubí.

1346 NGL

V lednu 1346 NGL je Marc London coby kontaktní osoba Jádra povolán do Solární rezidence. Doktor Laurence Savoire zde referuje o projektu EŠER, který se s vědomím Jádra zcela vymknul kontrole. London se zdráhá uvěřit, že i Jádro má temnou stránku.

V srpnu stejného roku vezme Reginald Bull mladého muže na průzkum systému Stardust. Marc London není nadšený z vyhlídky na oddělení od Fawn. Je první, kdo při průzkumu Kataraktu spatří Nehmotné město, možnou esenci Druhé galaktické hádanky. Doprovází Reginalda Bulla a dr. Baldwina Carapola při nedobrovolném průzkumu Prymtuoru. Jenom jemu vděčí skupina Pozemšťanů za to, že se podaří vrátit na Katarakt dříve, než se město znovu vydá na cestu. Marcovi se totiž podaří ovlivnit řídicí zařízení v časové centrále. Při dalším průzkumu systému nalezne zvláštní, hyperenergii vyzařující objekty, pohybující se v hyperkrystalových polích za oběžnou drahou planety Parga. Tuto formu života pojmenuje Howasíť, a pod tímto jménem je posléze známa v celé soustavě.

Po zániku teletransové výměny se Marc London vrátí k Fawn Suzuke na Isla Bartolomé.

1347 NGL

V polovině roku 1347 NGL Jádro vysvětlí, že brzy opustí Zemi, aby se podílelo na retroverzi negasféry v galaxii Hangay. Marc London se obává, že tak navždy ztratí Fawn Suzuke. Nejradši by vstoupil do Jádra, to však není možné. Fawnina láska k Marcovi je tak velká, že je ochotna se přesunout do BATERIE, odštěpku kolektivní bytosti, zůstávajícímu na Zemi. Musela by se však vzdát své fyzické podoby a navíc by hrozilo, že zahyne, až BATERIE vyčerpá uloženou energii. Marc to odmítne, neboť existence bez těla by pro Fawn byla vězením, a nikdo neví, kdy BATERIE spotřebuje svůj psionický náboj.


Zdroje

PR 2304, PR 2312, PR 2318, PR 2320, PR 2323, PR 2378, PR 2436, PR 2437, PR 2438, PR 2439, PR 2474