Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Galaxie > Kys Chamei
hledat
Další informace:
Typ galaxie:Hejno
Počet objektů:500 000

Hejno Kys Chamei bylo „vybudováno“ Sluhou materie Ramihynem.

Popis

Rozloha tohoto hejna činí přibližně 8785 × 1567 světelných let. V nitru ohebného štítu se nalézá asi půl miliónu větších objektů. (Poznámka: Není zcela zřejmé, o jaký typ objektů se jedná. Malá galaxie srovnatelné velikosti by obsáhla více než miliardu sluncí.)

Řídicím světem hejna a domovinou Cynů, zodpovídajících za Kys Chamei, je Eolix. Hejno z Eolixu kontrolovalo pět imaginárních.

Nejpočetnějším národem Kys Chamei jsou Vertyrové.

Dějiny

Během své pouti univerzem se Kys Chamei přibližně 150 000 let před Kr. pohyboval také v oblasti galaxie Vodoznak. Deset Cynů z hejna plnilo ve Vodoznaku výzkumný úkol. Cynové však ztroskotali na planetě Vize a nakonec se vyvinuli v Pangalaktické statistiky (PR 2145).

V roce 1312 NGL zabloudil Cyno Rom An Machens z hejna Kys Chamei přes několik časových studen na Vizi, kde zaujal místo Kamattagiry jako desátý Pangalaktický statistik (PR 2144).

V dubnu 1312 NGL dospěli Alaska Saedelaere a Oxtorňan Monkey časovou studnou, která se otevřela na Trokanu, do nitra hejna (PR 2157).

Současně byl Kys Chamei napaden zmocněnkyní kosmokratů, Samburi Yurou. Jejím cílem bylo zabránit hejnu v dalším šíření života po kosmu. Proto zlikvidovala velkou část flotily manipů a ničila všechna zařízení, která hejno potřebovalo k plnění své funkce. Samburi Yura však postupovala s maximální humánností a snažila se šetřit životy obyvatelů Kys Chamei. Ne vždy to bylo možné, pět imaginárních tak zahynulo při zničení centrálního statického světa Eolixu (PR 2158).

SVÍTIVOST, loď Samburi Yury, zahalila temné mračno, v němž byl ukryt záložní řídicí svět Eolix II, do energetického pole. Pomocí obleku zmaru, nalezenému na Eolixu, se Alaskovi podařilo vytvořit v poli strukturální mezeru a získat tak přístup na Eolix II.

Na palubě SVÍTIVOSTI musel Alaska čelit vlastnímu dvojníkovi, který však na rozdíl od něho nosil ve tváři cappinský fragment. Fragment nakonec skončil v Alaskově obličeji. Monkey ve stejnou dobu narazil na lamuuniho. Přes časovou studnu na Eolixu II pak Alaska Saedelaere a Monkey s lamuunim dospěli do Prvního Thoregonu (PR 2159).

Poslední akcí Samburi Yury byla deaktivace ohebného štítu hejna. Kys Chamei tak ztroskotal v galaxii Fou, kterou právě prolétal. Národy hejna obdržely azyl ve Fou.

Kys Chamei byl posledním ještě existujícím hejnem v této části univerza – všechny ostatní už kosmokraté rozpustili. Činnost Samburi Yury představovala součást kosmokratického plánu na omezení života v univerzu. Život totiž příliš rozbujel, kosmokraté už ho proto nehodlali dál podporovat.

Zdroje

PR 2144, PR 2145, PR 2157, PR 2158, PR 2159

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Kys Chamei« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)