Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Kummerog
hledat
Informace o postavě:
Národ:Cantrellané
Tituly:Bůh
Kummerog
Kummerog
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 1804: Boj o přežití
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 1822: Nová kůže
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Kummerog byl mutant z lidu Cantrellů. Pro četné těžké zločiny byl vypovězen do galaxie Bröhnder, kde se stal velitelem bandy vesmírných pirátů. Jeho lodí byl klínovitý CANT, pirátská banda si říkala Vrazi z Bröhnderu.

Vzhled

Kummerog byl humanoid o přibližné výšce 1,55 metru. Kůži měl hrubou, protkanou sítí trhlin. Obličeji dominovala okrouhlá ústa, ze kterých čněly ostré zuby. Na rukou měl čtyři prsty, z toho dva palce.

Důležitou (a většinou jedinou) částí jeho oděvu byl opasek. V tom mutant ukrýval nejrůznější nářadí a zbraně: dezintegrátor, paralyzátor, výbušniny, kybernetický komunikační modul, špionážní sondy a další.

Kummerog v rozmezí několika týdnů pravidelně svlékal kůži. Během toho si byl schopen uzdravit i těžká zranění (kupříkladu ztrátu ruky). Kůže zůstávaly naživu a považovali Kummeroga, s nímž udržovaly mentální kontakt, za svého neomylného mistra. Mohly se v omezeném rozsahu pohybovat, potřebovaly však hostitele, který by je nosil a živil. Skrze kůže ovlivňoval Kummerog nositele jako hypno. Mezi kůžemi panovala přísná hierarchie. Pakliže nebyl cantrellský mutant přítomen, velení přebírala nejmladší kůže, poněvadž disponovala aktuálními Kummerogovými vědomostmi.

Charakter

Kummerog byl vrahem bez skrupulí či svědomí. Byl ovšem nadaný a velice přizpůsobivý; jeho vysoké sebevědomí vedlo často k sebepřeceňování. Vůdce vrahů měl navzdory svému zevnějšku silné charisma.

Vzhledem k nedostatku soucitu neměl Kummerog zájem na tom, aby se proti němu obrátila jeho pirátská tlupa. Pomocí kůží proto přebíral nejdůležitější členy bandy, aniž by o tom ostatní její členové věděli.


Historie

Vrazi z Bröhnderu

Kummerog byl mutantem z národa Cantrellů. Pro své zločiny byl soukmenovci vyhnán do Bröhnderu. Zde se přidal k vesmírným pirátům, mezi kterými se časem díky své inteligenci vypracoval v kapitána. Založil pak organizaci Vrahů z Bröhnderu. Dokonce i jeho kosmická loď, CANT, byla kradená. V případě základny, asteroidu Klinker, se pravděpodobně jednalo o zapomenutý a znovuobjevený sklad.

Vrazi z Bröhnderu se rychle prokázali jako nejbrutálnější, nejschopnější a nejprohnanější pirátská banda galaxie. Navzdory dovednostem v boji se piráti příliš nestarali o svou výzbroj. CANT a asteroid Klinker tak částečně představovali skládku, plnou haraburdí a zbytků jídla.

Arzenál moci

Jednoho dne našel Kummerog při svých toulkách s CANTEM volně unášenou kosmickou loď. Vypadala jako vřeteno, k němuž byl připojen příčný trám. Kummerog vstoupil na palubu a okamžitě byl ohromen vysokou úrovní techniky. Nakonec našel umírající bytost, Čtvrtého posla Thoregonu, Nongga. Ten mu předal svou propustku a požádal ho, aby se odebral do arzenálu. Centrálnímu počítači stanice měl být předán následující vzkaz: Goeddu probudili a vyslali na cestu. Pak bytost zemřela.

Na Kummeroga zapůsobilo mnohoslibné slovo arzenál, proto s expedicí dlouho neváhal. Propustka ho zavedla do prázdného prostoru mezi galaxiemi Bröhnder a Troutt. Tam mutant nalezl do maskovacího pole zahalenou obrovskou vesmírnou stanici, zářící v hyperspektru jako modré obří slunce. Díky propustce mohl vletět hangáru.

V arzenálu zpočátku Kummerog sledoval v různých výklencích nabízené miniatury s nedůvěrou. Vzal si pouze 30 centimetrů vysoký, starodávné vrtací hlavici podobný objekt, který se prezentoval jako programovatelný stroj času. Rozezlen faktem, že ještě nenalezl bohatou kořist, pro kterou se vydal do mezigalaktického prázdna, aktivoval mutant zařízení, jež považoval za ohňostroj. Cantrellan velmi rychle pochopil, že nechtěně vyvolal ve značné části nesmírně vyspělého arzenálu atomový požár, který mu odřízl cestu k lodi. Na útěku před ohněm nakonec Kummerog nalezl Hřib. Propustka mu pak umožnila vstoupit na Most do nekonečna.

Na Mostě se pirát od propustky dověděl, že vstoupil do zakázané oblasti a cesta dál musí být otevřena z druhé strany. Ukázalo se však, že na druhém konci Mostu ležící Hřib je prozatím uložen pod povrchem Trokanu, v té době mrtvé planety. Propustka prohlásila Kummeroga pro jeho vstup na Most za neoprávněného nositele a požádala ho, aby ji odložil. Cantrellan tento rozkaz ignoroval a krátce nato se propustka rozpálila, což vedlo k odříznutí mutantovy ruky. Když náramek dopadl na fošny Mostu, změnil se v pět centimetrů dlouhé vejce.

Zbaven možnosti opustit Most spatřil Kummerog svou šanci ve stroji času. Nechal objekt, aby se roztáhl na 50 centimetrů a vložil do něho vejčitou propustku a svou oddělenou ruku. Nařídil vrtací hlavici, aby se na mrtvém světě zvětšila do maximální velikosti a zapojila časosběrné pole s faktorem 3,7012 milionu. Ruka měla posloužit jako základní organická hmota, z níž se postupně vyvine inteligentní život. Stroj času měl vzniklé bytosti ovlivňovat tak, aby Kummeroga považovaly za božstvo a snažily se co nejdříve otevřít Hřib. Jako rozhodující mezník vývoje určil Kummerog pětidimenzionální impulzy. Po jejich zachycení mělo být odpojeno časové pole. Současně s tím se měl na povrch planety vynořit Hřib. Když byl „program Kummerog“ dokončen, vrhl pirát stroj skrz mlhu na konci Mostu.

Vzhledem k tomu, že k vývoji dostatečně pokročilé kultury mělo dojít až za 300 milionů let, což pro osobu mimo časosběrné pole znamenalo asi 100 roků, uložil se Kummerog do hlubokého biologického spánku. Jeho otrok Yonkanrog mezitím eliminoval v arzenálu zuřící atomový požár.

Sluneční soustava

Když dne 28. října 1288 NGL pronikli Perry Rhodan, Reginald Bull a Alaska Saedelaere do Hřibu na Trokanu ve Sluneční soustavě, vypadl Kummerog v bezvědomí z dómu a byl převezen na Mimas. Když se probral, vyprávěl komisaři LSP Cistolo Khanovi, jeho zástupci Bruno Drenderbaumovi a vědci Mylesu Kantorovi, že je trosečník, kterého nepříznivé okolnosti zahnaly až na Trokan.

Kummerog nakonec zahalil Drenderbauma do své kůže a na palubě space jetu uprchl z Mimasu. Pomocí válcovité lodi PRETTY PLAID, které velel Drenderbaumův dobrý přítel, nakonec opustil Sluneční soustavu.

Na útěku

Poblíž galaktického centra byl space jet s Kummerogem a Drenderbaumem opět vyložen, a Cantrellan zničil PRETTY PLAID, aby zahladil stopy. Na palubě BÁZE, dislokované u planety Stiftermann III, zaujali uprchlíci dne 20. prosince 1288 NGL místa Pozemšťanů Andra Felsche a Simona Duryho. Ti právě s úspěchem absolvovali přijímací zkoušky pro Camelot a obdrželi potřebné průvodní čipy.

Na Camelotu předstírali Kummerog a Drenderbaum zřícení space jetu a smrt Felsche a Duryho. Uprchlíci se schovali v pustině u duševně chorého otce bezpečnostní techničky Dorothey Ringentové. S jejím otcem jako rukojmím přinutil Kummerog Dorotheu, aby mu obstarala podklady o bezpečnostním zařízení Camelotu. Kromě toho se měla Thea zabývat astrofyzikou a pomocí hyperprostorového rezonátoru určit polohu Bröhnderu. Za přispění Sigance Davida Golgara se dostavil úspěch a jako vrahova domovina byla identifikována galaxie NGC 1313. Dorothea však současně Davida informovala o svých nesnázích. Siganec pak do situace zasvětil Atlana a Mylese Kantora.

Smrt na Camelotu

Cantrellan plánoval, že se prostřednictvím další kůže zmocní Arkonidana Atlana a tak se dostane ke GILGAMEŠI. S touto dálkovou lodí by se mohl vydat do NGC 1313. Dorothea opatřila shift a pod falešnou záminkou vylákala Atlana k otcovu domu. Arkonidan věděl, že se jedná o Kummerogovu léčku, přesto vstoupil do domu bez SERUNu. Okamžitě ho zahalila mutantova nová kůže.

Zdánlivě zcela pod vlivem kůže letěl Atlan s Kummerogem, Drenderbaumem, Dorotheou a Rudym Ringentem ke GILGAMEŠI. Na palubě shiftu se skrýval také David Golgar. Když letoun dosáhl hangáru modulu MERLIN, Drenderbaum objevil skrytého Sigance. Došlo k přestřelce, v jejímž průběhu se Pozemšťan postavil před Kummeroga jako živý štít a byl Sigancem zastřelen. Krátce poté poznal Cantrellan, že Atlanova kůže umírá, což souviselo s buněčným aktivátorem. Chtěl Arkonidana usmrtit, sám však zahynul v palbě bezpečnostních jednotek GILGAMEŠE.

Zdroje

PR 1806, PR 1807, PR 1810, PR 1812, PR 1822