Menu
JOURNEE
JOURNEE
© André Höller
JOURNEE
JOURNEE
© Heyne

JOURNEE je víceúčelový křižník třídy Vesta. Byl využíván také jako stopovací křižník.

Jako kulovitá kosmická loď o průměru 100 metrů byl nejdříve používán jen jako pomocný člun LEIFA ERIKSSONA. Uveden do služby byl poprvé roku 1312 NGL se sériovým číslem LE-KR 60.

Výstroj

Zdroje energie

Multi-hyperčerpadlo; může být poháněn jak hypertropem, tak i hypertronovým čerpadlem; šest gravitrafových zásobníků, dva Nug-Schwarzschildovy reaktory a nouzové fúzní milíře.

Pohony

Čtyři hlavní a vedlejší metagravové pohony ve dvojitém uspořádání, čtyři gravojet-pohony, antigravový pohon. Maximální zrychlení 1330 km/s2. Metagravový pohon dosahuje normálního maximálního nadsvětelného faktoru 90 milionů. Díky dodatečným Grigoroffovým projektorům, umístěným ve víceúčelovém modulu, bylo možné maximální zrychlení nadsvětelného faktoru 200 milionů. Maximální vzdálenost jedné etapy při této rychlosti dosahovala však jen asi 30000 světelných let. Po pěti takových etapách vyhořel speciální modul a musel být nahrazen.

Výzbroj

Defenzivní zbraně

Jako defenzivní obranné systémy sloužil pětidiemzionální paratronový štít, pětidimenzionální HD-štíty, tlumící štít a virtuální tvůrce.

Ofenzivní zbraně

Při útoku byla JOURNEE relativně slabě vybavena – s 20 MVH-děly (termo, dezintegrační, intervalovým, KJD nebo paralyzační mód) a osm lehkých transformačních děl s nejvyšší kapacitou 1000 Gt (gravitrafové přetěžovací bomby). Všechna transformační děla mohla střílet synchronně na jeden cíl.

Pomocné čluny

Osm malých Space-Jetů, dva létací tanky typu Shift, kluzáky a záchranné čluny, max. dva 30 metrové Space-Jety v Roll-On/Roll-Off hangáru. Jet SPIRIT je speciální konstrukce s vlastností Stealth.

Ostatní

JOURNEE byla vybavena hyperprostorovým hledačem k navigaci a zaměřování kosmických lodí, které se nacházely v hyperprostoru.

Technická data

Posádka 80 osob
Konstrukce 100 m kulovitý křižník, žádné prstencové zesílení
Pohony metagrav (max. nadsvět. faktor 90 mil., zrychlení 1330 km/s2), gravojet-pohon, antigrav, vektorovatelný protonovo-proudový motor
Ofenzivní výzbroj 8x transformační děla (max. 1000 Gt), 20 lehkých MVH-děl
Defenzivní výzbroj HD a paratronový štít, virtuální tvůrce, tlumící štít
Zdroje energie multi-hypertropové čerpadlo, 8x gravitrafové zásobníky, 2x Nug-Schwarzschildovy reaktory, nouzová fúzní elektrárna
Pomocné čluny 8x malý Space-Jet, 2x Shift, kuzák, 8x záchranný kapsle, max. 2x 30 m Space-Jet
Zvláštnosti speciální modul dovolující krátké etapy s nadsvětelným faktorem 200 mil.

Posádka

JOURNEE měla základní posádku 80 osob. Velitelkou byla velice kompetentní, humánní, ale spíše chladná a zdrženlivá Coa Sebastian. Prvním pilotem byl emocionaut Zim November. Vědecká velitelka byla Tess Qumisha, vedoucí hyperfyzik byl buddhista Bi Natham Sariocc. Šéf radiokomunikace a zaměřovačů byla Cita Aringa. Jeden z vedoucích techniků JOURNEE byl Bruno Thomkin.

Historie

Křižník řízený pomocí SERT byl uveden do služby jako nejrychlejší loď LSP. Perry Rhodan v březnu 1312 NGL letěl s JOURNEE do Andromedy, aby následoval volání o pomoc jedné neznámé entity. Přitom se stali Tefrodka Raye Corona a Maahk Grek 665½ novými členy posádky lodi. Po jejich návratu do Mléčné dráhy byla JOURNEE společně s mateřskou lodí v rámci nedobrovolné cesty časem vržena 160000 let do minulosti. JOURNEE byla přítomna tomu, když byla superinteligence VAIA rozdrcena robotem Kosmokratů Cairolem v závěji bolesti.

JOURNEE byla při srážce se závějí bolesti těžce poškozena a současně transportována do halu galaxie Tradom. Nadsvětelné pohony a hypervysílačka vypadly, když JOURNEE se svou posádkou ztroskotala v minulosti.

Křižník se zřítil na jednu kyslíkovou planetu a krátce poté byl zničen bitevní lodí AGLAZAR nově vzniklé Říše Tradom.

Osud pozůstalých je popsán v životopisu Zima Novembera.