Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Hamaradové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:DaGlauš
Domovská planeta:Hamarad
Známé obydlené planety:
Hamarad, Kristan (obchodní stanice)

Hamaradové jsou válečnická rasa z galaxie DaGlauš. Vlastní tam nevelké impérium, které je roku 1290 NGL tvořeno 23 slunečními soustavami.

Popis

Hamarady lze označit jako zhruba humanoidní, přestože pocházejí z obojživelníků. Průměrně jsou přibližně 1,70 m vysocí. Hlavou silně připomínají žáby, rty přitom mají rudé. Hamaradové mají dvě ruce, dvě nohy běhavky, které jim vyrůstají z přední části kyčlí a zřetelně svalnatější skákací nohu, která roste vzadu. Tato noha jim umožňuje skoky na vzdálenost až pět metrů. Rovněž ji lze využívat pro skutečně smrtící kopy (PR 1914).

Charakteristika

Hamaradové jsou všeobecně velice agresívní a prohnaní. Násilím si vybudovali diktátorskou říši a usilují o její rozšiřování. Nemají žádný problém ovládat, přepadnout ho nebo zabít kohokoli cizího, pokud to poslouží zájmům jich samotných nebo jejich říše.

Vedou nekonečné rozepře se svým bratrským národem, Hamaraudy, přičemž podstatou sporu je otázka, který z obou kmenů je starší větví původního hamarského lidu, jehož domovská planeta byla kolem roku 10 000 před Kristem zničena při kotletřesení. Oba národy tvrdí, že jsou přímými potomky Hamarů, zatímco ti druzí jsou pouzí kolonisté. Spory mezi oběma bratrskými národy však doposud nikdy nepřerostly ve fyzické násilí.

Jako erb a tvar budov používají Hamaradové pyramidu. Jejich tajné zpravodajské organizaci se říká hamun.

Známí Hamaradové

Vesmírné lodě

Hamaradové používají vesmírná plavidla tvaru válce. Největší lodě jejich konstrukce dosahují délky 900 metrů. Technická výbava se skládá z lineárního motoru, termopaprskometů a HD štítů.

Známé lodi Hamaradů

Dějiny

Jak Hamaradové tak také Hamaraudové pocházejí z takzvané hamarské prarasy. Ta byla před 15 000 lety postižena kotletřesením a vyhnána ze své domoviny. Exulanti se rozdělili a usídlili se na dvou různých světech, načež ovšem obě skupiny degenerovaly. Teprve několik století před rokem 1290 NGL nabyly oba národy opět úrovně vývoje, umožňující cesty vesmírem. Na rozdíl od Hamaraudů, kteří se izolovali, sledovali Hamaradové politiku agresívní expanze. Bratrský národ přitom nechali na pokoji (PR 1914).

Terranci z Alašanu se s Hamarady prvně setkali během mise lodi GOOD HOPE III na Kristanu. Lehkomyslná poznámka Tucka Mergenburgha zde málem vyvolala historicky první ozbrojený střet mezi oběma národy, potyčce však zabránili příslušníci KrisPolu. Alašané na Kristanu prodávali plány multifunkčního radaru ZZ-89. Zaměřovač, o který usilovali i Hamaradé, ovšem nakonec získali zástupci konsorcia Tampa. Během akce Alašanů zahynul i Guarant, kristanský zločinec číslo jedna a soupeř Hamaradů (PR 1914).

Po Guarantově smrti se Hamaradové pustili do likvidace zbytku jeho organizace, Guarantéky. Agent Teiskoll se svým komandem napadl a zničil poslední bunkr Guarantéky, a přitom osvobodil hamaradská rukojmí. Teiskollův nadřízený Vurtoon mezitím ve snaze získat ZZ-89 neúspěšně zaútočil na loď konsorcia. Alašanského zaměřovače se nakonec zmocnil na lodi Chii-Yiků (PR 1920).

Do konfliktu s Hamarady se o něco později zapletla také skupina kolem Perryho Rhodana, pátrající po SOL a Šabazze. Nesmrtelný se s týmem pokusil infiltrovat obchodní stanici Hamaradů, z té se ovšem vyklubala četnými bezpečnostními systémy a vojáky střežená pevnost. Dřív, než Rhodana a jeho druhy zachránili Alašané, zahynuli Poulton Kreyn a Ska Kijathe. Střet stál život i Vurtoona, kterého coby vraha své ženy zastřelil Teiskoll.

Jen o něco později objevila hamaradská bitevní loď ROPICA velitele Braxena na planetě Thorrim kamuflovaný Alašan. Velitele na místo přivedlo naváděcí zařízení, o jehož existenci se dozvěděl od agenta Teiskolla. Velitel měl zavolat své nadřízené, rozhodl se však technických zázraků Alašanů zmocnit na vlastní pěst. Jeho válečná loď byla posléze sestřelena prototypem transformačního kanónu (PR 1925).

Zdroje

PR 1914, PR 1920, PR 1925

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Hamaraden« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)