Down Kempeš Kort

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Místo narození:sférické kolo Kort v soustavě Teuller
Úmrtí:není známo
Národ:Nonggové
Tituly:Čtvrtý posel Thoregonu

Nonggo Down Kempeš Kort stál jako Čtvrtý posel ve službách Koalice Thoregon.

Vzhled

Viz článek Nonggové.

Charakter

Down Kempeš Kort se vyznačoval zodpovědností a rozvahou.

Dějiny

Jak již napovídá jeho jméno, Down Kempeš Kort se narodil na sférickém kole Kort v soustavě Teuller v galaxii Gorhoon. V rozporu se svými soukmenovci se musel v prvních třech letech života obejít bez implantovaného SBS čipu. Tímto „syntronicko-bionickým interfacem“ jsou Nonggové sesíťováni nejen s technickým zařízením sférických kol, ale i mezi sebou. Právě mládí bez čipu umožnilo budoucímu poslu dlouhodobé odloučení od komunikační sítě svého lidu. V hierarchii Nonggů později Down Kempeš Kort vystoupal tak vysoko, že získal přístup k veškerým makroneuronům, což mu dovolilo využívat veškerou techniku své domovské soustavy.

Když byl systém Teuller v roce 1289 NGL vystaven útoku KONTA a došlo ke zhroucení celé neuronové sítě, vedlo to mezi Nonggy k naprostému chaosu, který stál desetitisíce životů. Down Kempeš Kort však tento stav přestál díky zkušenosti v mládí relativně bez potíží (PR 1884).

Ačkoli byla technika sférických kol dalekosáhle ochromena, Nonggovi se podařilo obnovit prolomený ochranný štít kolem kola Kenteullen, což zabránilo úniku atmosféry. Následně si Down povšiml Perryho Rhodana, který do soustavy Teuller přicestoval přes Most do nekonečna. Vzhledem k propustce na Rhodanově zápěstí akceptoval Down Kempeš Kort Terrancovu autoritu a podřídil se jeho velení. Objasnil mu aktuální situaci a povahu agresora. Perry Rhodan posléze s pomocí svého Galornského oděvu zažehnal z KONTA vycházející nebezpečí a postaral se tak o normalizaci poměrů v systému Teuller.

Během této katastrofy zahynul tehdejší předseda nonžské vláda, Down Kempeš Kort proto převzal jeho agendu. Perrymu Rhodanovi předal pro jeho let ke galaxii Šaogenská říše nebes trámové vřeteno KAURRANG (PR 1885).

V lednu roku 1290 NGL byl Down Kempeš Kort navštíven Heliotem, který ho jmenoval novým Čtvrtým poslem Thoregonu (PR 1901).

Když Perry Rhodan a Kaif Chiriatha v dubnu roku 1291 NGL navštívili Kenteullenské sférické kolo, soustava Teuller byla právě opět napadena, tentokrát ji měl v rukou Parr Fiorano a jeho kosmická továrna KYMBRIUM. Down Kempeš Kort, s nímž chtěli poslové předstoupit před Radu Thoregonu, nebyl k nalezení. O jeho dalším osudu není tedy nic známo (PR 1998).

Zdroje

PR 1884, PR 1885, PR 1901, PR 1998