Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Galaxie > Bröhnder
hledat
Astronomická data:
Označení:NGC 1313
Vzdálenost od Mléčné dráhy:11.5 milionů světelných let
Průměr:60.000 světelných let
Typ:Sbc
Bröhnder
Bröhnder
© NASA

Bröhnder v souhvězdí Reticulum (síť) je sousední galaxií Trouttu a především je známa jako stanoviště arzenálu Baolin-Ndaů.

Popis

Bröhnder nepatří k žádné galaktické skupině, má ale blízkého průvodce, totiž miniaturní galaxii NGC 1313A, kde se možná nalézá domovina Cantrellů. Nejbližší galaxií je NGC 1311, vzdálená asi 4 miliony světelných let, a tudíž s velkou pravděpodobností identická s Trouttem.

Do této galaxie byl svým národem vypovězen mutant a kriminálník Kummerog, který je částečně zodpovědný za zničení arzenálu Baolin-Ndaů a vznik Herreachů na Trokanu. Dva miliony světelných let mimo Bröhnder ve směru k Trouttu je umístěn arzenál Baolin-Ndaů, na který Kummerog narazil při svém tažení za kořistí. Hlavním obyvatelstvem galaxie jsou Maotové, známi jako Sběratelé šrotu. Známá je i hvězdná říše Golachta. Všeobecným jazykem je Bröhn.

Dějiny

Před dávnými časy žil v galaxii národ Ysperayů, kterým se také říkalo Nomádi z Bröhnderu. Nemilosrdná válka přivedla Ysperaye na pokraj vymření, avšak geniální Zujandron stvořil vegaonické komponenty, beztělou formu tohoto lidu, jež pak mohla přežít v počítačových systémech. Zujandron sám dlouho dlel na planetě DŮL-3 ve vzdáleném hvězdném ostrově Hirdobaanu.

V jiné galaxii se Kummerog, mutant z lidu Cantrellů, stal zločincem. Pro svou nenapravitelnou krutost byl vyvržen ze středu svých soukmenovců a vysazen v Bröhnderu. Zde si rychle vybudoval zločineckou organizaci, Vrahy z Bröhnderu.

V roce 1220 NGL dosáhla korveta VOLCAYR, pomocný člun BÁZE, planety DŮL-3 v Hirdobaanu. Posádka byla svědkem toho, jak se z povrchu zvedl smolně černý kotouč o průměru 100 metrů. To se postrašený Zujandron vydal na cestu k domovu (PR 1789, PR 1827).

Ke konci roku 1288 NGL zabloudil Alaska Saedelaere přes Most do nekonečna do Bröhnderu. Zatímco Alaska roku 1289 NGL uprchl na palubě THOREGONU ČTYŘI, komponenty Nomádů opět nabyly fyzickou podobu. Obnovení Ysperayové pak prožili vegaonický skok.

Zdroje

PR 1806, PR 1813, PR 1826, PR 1827