Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 686
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 686
Název:Rebelové z Ordardoru
(Die Rebellen von Ordardor)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 685 • chronologicky • AT 687 »
Vydáno poprvé:19. listopadu 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
Bojují proti Zářícím

Chewka Crell je rebel proti Gentile Kazovi a v současnosti působí na Moroa. Sleduje se svým partnerem Serkem Porrjanem agenta Kaze. Vyjde najevo, že se jedná o Thaťana. Crell ho vyzve k boji, přitom ale zjistí, že mu paralyzační paprsky neublíží. Teprve když Serk Porrjan vrazí Thaťanovi do těla nůž, je po boji. Průzkum mrtvoly odhalí, že se jednalo o biorobota. Kvůli získání nutných informací mu oddělí hlavu a vezmou jí s sebou na palubu KARDOLLOVA KONCE. Sotva se dostanou na palubu, je jejich kosmická loď pronásledována Vosami. Jen s námahou se jim podaří přejít do lineárního prostoru.

Díky poloprostorovému stopaři zjistí, že je Vosy stále pronásledují. Vnucuje se podezření, že Vosy jsou naváděné nějakým informátorem na palubě, a skutečně později v hlavě robota objeven signální naváděč. Pomocí odvážného manévru poblíž rudého obřího slunce se podaří velitelce Jirriggs setřást pronásledovatele. Neočekávaně se vynoří také bojové lodi Gentile Kaze; Vosy je považují za pomocnou flotilu protivníka a zahájí na ně palbu. Poškozený GARDOLLŮV KONEC dokáže těsně nad sluneční koronou přejít do lineárního prostoru a prchnout na deset světelných let vzdálenou planetu Nový Kardoll.

Mezitím dorazí Atlan s Parillyonem a ANIMOU do Kippelkartu; nachází se tam technická stanice, která vede na Hondyrkart. Na cestu ke stanici se vydá Atlan sám; objeví tam transmiter a nechá se jím přenést. Zřejmě ale dojde k selhání, Atlan neopustí stanici a vydá se zklamaně zpět k ANIMĚ. Na palubě si Parillyon myslí, že nejdůležitější by bylo Gentila Kaze odstranit - Atlan považuje tuto myšlenku za ztřeštěnou a navrhuje místo toho s Gentile Kazem bojovat. Jen ANIMĚ je nápadná jeho náhlá změna smýšlení.

Po příletu k Novému Kardollu je ANIMA zpočátku ostřelována vzbouřeneckými loděmi. Atlan poručí své kosmické lodi zničit nepřátele, ANIMA ale rozkaz odmítne a útok brzy přestane jako nedorozumění; loď přistane na planetě. Tess je velitelem rebelů, Atlan si ale dokáže sjednat stejný respekt. Najednou se objeví 500 metrový křižník Gentile Kaze; Atlan přemluví rebely, aby se odvážným manévrem dostali na loď, což se také podaří. Posádka dobyté lodi je zajatá.

Pak se vytvoří nové bojové lodi Gentile Kaze; Atlan nechá zajatou posádku předstírat pokus o útěk s nově ukořistěným křižníkem. Pomocí sebevražedného komanda robotů se podaří křižník dostat blízko k ostatním lodím a odpálit ho tak, že je všechny poškodí. Vzbouřenci se zmocní několika lodí; jednu, která se snaží uprchnout, nechá Atlan zničit. Velitelka Jirriigs ale rozkaz odmítne, protože mnoho bojovníků Gentile Kaze není v jeho službách dobrovolně. Atlan, Crell, Porrjan a další dobyjí vlajkovou loď, přičemž Porrjan přijde o život.

Na palubě této lodi naleznou také Colemayna a přivedou ho k rebelům jako hosta. Na Novém Kardollu dojde k rozhovoru mezi Atlanem a Colemaynem, který kritizuje nekompromisní počínání rebelů. Atlan nebere kritiku vážně a obhajuje své chování. Po rozhovoru se Jirriigs a Crell obrátí na Colemayna, aby ho přemluvili, postavit se proti Atlanovi; jeho chování je totiž stále bezohlednější. Při pokusu o přistání Kazových vojáků zabil Atlan jednoho ze zajatých Thaťanů bez zjevného důvodu. Také ANIMA je z něj tak zklamaná, že se promění ve skalní blok a už nereaguje. Nakonec dojde mezi povstalci k rebelii; přitom je zabit Parillyon a Tess zastřelen Crellem. Atlan se nakonec musí utkat v duelu s Colemaynem a je zabit dvěma kulkami z jeho revolveru.

Zatímco se toto děje, zaútočí na Nový Kardoll 40 lodí a rebelové musí prchnout. Colemayn se vydá ke ztuhlé ANIMĚ a vypráví ji, že to nebyl pravý Atlan, koho zastřelil. ANIMA mu uvěří, vezme ho na palubu a vydají se hledat pravého Atlana. Když se Colemayn dozví, že byli předtím na Kippelkartu, má hned jasno, protože na této planetě domácí Yikerové měli stroje, se kterými mohli tvořit a ovlivňovat složité buněčné svazky. Muselo se jim nějak podařit vytvořit kopii Atlana s Parillyonovým smýšlením.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Quelle:A686« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)