svazek 527

Arndt Ellmer

Akitar, der Chailide

Akitar, Chailida

vydáno: 9. listopadu 1981    
čas děje: 24. července 3791
Atlan klasická řada 527 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Nervová zkouška na palubě SOL
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Akitar - Chailida chce domů

Chart Deccon - High Sideryt učiní důležité rozhodnutí

Y'Man - robot opouští SOL

Sonner Lamech - mladý Solánec, který se připojí k Základnovým bojovníkům

Nutis'Kir - Roxhare

Ilustrace:
Atlan 527 (Ilustrace 1)

SOL zůstává nadále na orbitu Chailu, protože Magnidé zaprvé nechtějí nezvěstné nechat na holičkách a za druhé proto, že Atlan úspěšně posiluje hrdost a sílu Magnidů na palubě SOL.

Y'Man chystá svůj odlet, zatímco si od Akitara nechává vyprávět o Chailidech. Potom se toulá lodí a vysvětluje prostým Soláncům o situaci, přičemž mu Akitar pomáhá. Robot ukrývá další výživné koncentráty, které se ukáží být zkažené.

K SOL se přiblíží roxharská loď. Přes vysílačku vyjednává Chart Deccon s Roxharem jménem Nutis'Kir, který chce Akitara odvést. Od Roxhara se Solánci dozví, že zřícení jsou stále ještě naživu. Dále Nutis'Kir tvrdí, že planetu obklopuje mentální síť, která je zodpovědná za selhání techniky space-jetu. Roxharové se neúspěšně pokouší přemluvit Akitara k tomu, aby přešel na jejich loď. Během jednání odstartuje Y'Man k planetě. Po jednání chce Akitar odstartovat na Chail a zklamaně zareaguje, když mu Deccon řekne, aby čekal na zprávu od Y'Mana.

Aby informace o mentální síti ověřil, prosí Deccon Sternfeuer o pomoc.

Mladý Solánec Sonner Lamech se má stát Ferratem, rozhodne se ale nakonec pro Základnové bojovníky. Pro to je od členů SOLAGu na výstrahu zastřelen, což Základnové bojovníky utvrdí v boji proti SOLAGu.