svazek 516

Horst Hoffmann

Die Basiskämpfer

Základnoví bojovníci

vydáno: 24. srpna 1981    
čas děje: květen 3791
Atlan klasická řada 516 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Chart Deccon - velitel SOL naráží stále na větší odpor

Wajsto Kolsch - Magnida na lovu monster

Sternfeuer a Federspiel - dvojčata organizují odpor proti SOLAGu

Dan Jota, Ivor Chan, Dopestiere a Hirvy - někteří z rozrůstajícího se oddílů Základnových bojovníků

Malcish - zloděj

Ilustrace:
Atlan 516 (Ilustrace 1)

Všude na SOL přibývají nepokoje, zatímco lodní velení pozná na dálkových senzorech, že lodi u Patičky na myši VII hrozí demontáž. Většina Buhrlů odmítá vydávat dávku E-kicku, kvůli čemuž se může uplatňovat postupné liberální jednání Buhrlů.

Základnoví bojovníci otevřou své útočiště pro uprchlíky a vystaví aktivní odpor proti SOLAGu. Když se Wajstovi Kolschovi při lovu připletou do cesty a zachrání několik monster, která pronásledoval, rozhodne se tento chytit Sternfeuer a Federspiela.

Kleptoman Malcish pomůže několika Buhrlům, kteří jsou při návratu na palubu překvapeni Ferraty. Potom se sám vydá na útěk.

Kvůli přeplnění základny vyšlou základnoví bojovníci zvědy, aby našli další úkryt. Přitom jsou Ivory Chan a Cpt'Carch sledováni oddílem Ferratů, které na ně nasadil Kolsch. V zakázané zóně, ve kterých se v nepravidelných intervalech objevuje záření, je zachrání Malcish tím, že se vydá na smrtící běh. Oddíl třiceti Ferratů zemře až na jeho velitelku, která katastrofu a tak i Kolschovu libovůli ohlásí centrále. Malcish se stává novým základnovým bojovníkem.

Nový úkryt odlehčí základně. Mezitím se SOL žene do demontážní zóny. 20. května 3791 přistanou na SOL první demontérské lodě.