svazek 503

Peter Terrid

Schergen der SOL

Drábové SOL

vydáno: 25. května 1981    
čas děje: 3791
Atlan klasická řada 503 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Atlan u Pyrridů
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan v masce Ferrata

Wort Danyl - Ahlnat

Chart Deccon - velitel lodi SOL

Kav Wergen - starý Buhrlo

Tordya - Ferratka

Voorn Mekher - velitel skupiny Pyrridů

Ilustrace:
Atlan 503 (Ilustrace 1)

V masce Ferrata Jona Tengora si Atlana rychle všimne Ahlnat Wort Danyl, který v něm vidí schopného muže a povýší ho na Pyrrida. Mezi nimi si udělá rychle nepřátele, když Pyrridovi Voornu Mekherovi zabrání při lovu na Extry zabít jednu z bytostí. Pomocí svých bojových schopností se ale rychle prosadí i u Pyrridů.

Ferratka Tordya se má stát odměnou za lov, neboť upadla do nemilosti, protože se spřátelila se starým Buhrlem Kavem Wergenem. Atlan jí zachrání a odvede k Buhrlům. Přitom ho následuje Wort Danyl, který je na základě Atlanových schopností přesvědčen, že se v masce Jona Tengora skrývá Chart Deccon při jedné ze svých tajných procházek po lodi. Když Atlana poté osloví, přiměje ho Arkonidan, aby ho Danyl odvedl k robotovi Romeovi, který je zalit do krystalu.

Zatímco Atlan Romea osvobodí, přijde Danyl na Atlanovu identitu a přivolá posily. Ty ale musí prchnout před běsnícím Romeem. Robot je silně poškozen a chce přinutit Atlana, aby ho odvedl k Julii. Arkonidan je zachráněn, když se objeví SENEKOVI roboti a Romea opět zalijí do krystalického bloku.