Atlan Traversan 4 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan Traversan, svazek 4
Název:Kníže z Camla
(Der Fürst von Camlo)
Autor:Rainer Castor
Vydáno poprvé:3. listopadu 1998
Vydáno v češtině:2016, přeloženo (Tyric)
Čas děje: 5772 př. Kr. (12‘402 da Ark)
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:
Ilustrace:
Atlan Traversan 4 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se srpen roku 1290 NGL. Při pátrání po neocenitelném archeologickém pokladu, tajné stanici Mistrů ostrovů, se Atlan na palubě GILGAMEŠOVA modulu RICO odebere do systému Trav.

Ve hledané stanici se stane Arkonidan obětí defektního stroje času Mistrů ostrovů a je vržen do minulosti. Skončí v roce 12 402 da Ark, což odpovídá roku 5772 před Kristem. Traversan je v této epoše ve válce. Nert Kuriol da Traversan, starý baron systému, se postavil proti dalšímu zvyšování daní a nyní čelí hněvu nelítostného Slunečního knížete Pyriuse Bita. Když do soustavy přilétne trestní expedice, Atlan díky svým zkušenostem admirála arkonské flotily odrazí silnější vojsko Pyriuse Bita.

Atlan dobře ví, že bude další trestní expedice znamenat konec Traversanu. Z tohoto důvodu letí nesmrtelný na palubě PADOMU, ukořistěné jednotky nepřítele, ke světu BRY 24, rezidenční planetě Slunečního knížete. Zde se podaří zabránit bezprostřední hrozbě Bitovy pomsty, ale nebezpečí tím není zcela zažehnáno.

Atlan by byl rád přítomen výběru nového Slunečního knížete. Doufá, že bude moct volbu ovlivnit ve prospěch Traversanu. Je tedy třeba nalézt cestu na Arkon, ke dvoru samotného imperátora. Nesmrtelný se proto vydá na cestu jako KNÍŽE Z CAMLO...