svazek 3

Peter Terrid

Die Rebellen von Traversan

Rebelové z Traversanu

Atlan Traversan 3 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Píše se srpen roku 1290 NGL. Při pátrání po neocenitelném archeologickém pokladu, tajné stanici Mistrů ostrovů, se Atlan na palubě GILGAMEŠOVA modulu RICO odebere do systému Trav.

Ve hledané stanici se stane Arkonidan obětí defektního stroje času Mistrů ostrovů a je vržen do minulosti. Skončí v roce 12 402 da Ark, což odpovídá roku 5772 před Kristem.

Traversan je v této epoše ve válce. Nert Kuriol da Traversan, starý baron systému, se postavil proti dalšímu zvyšování daní a nyní čelí hněvu nelítostného Slunečního knížete Pyriuse Bita. Když do soustavy přilétne trestní expedice, Atlan se chce držet stranou, neboť se obává narušení historie. Avšak jednání princezny Tamareny da Traversan, do níž se nositel buněčného aktivátoru zamiloval, ho přinutí k zásahu do probíhající vesmírné bitvy. Díky svým zkušenostem admirála arkonské flotily odrazí silnější vojsko Pyriuse Bita.

Atlan dobře ví, že bude další trestní expedice znamenat konec Traversanu. Z tohoto důvodu letí nesmrtelný na palubě PADOMU, ukořistěné jednotky nepřítele, ke světu BRY 24, rezidenční planetě Slunečního knížete. Zde chce zabránit Bitově pomstě na REBELECH Z TRAVERSANU...