Databáze MULTIVERSA

Perry Rhodan je největší sci-fi seriál všech dob. V Německu vychází pravidelně každý týden už od roku 1961. Za více více než pětasedmdesát let si po celém světě získal miliony fanoušků, například i v Rakousku, Francii, USA, Itálii a Japonsku. Počet vydaných dílů původní série se blíží ke 3000 a stává se tak nejrozsáhlejším sci-fi seriálem vůbec.

Perry Rhodan ale není jen knižní seriál. Mimo něj vychází např. sesterská řada Atlan, několik románových řad, komiksů a sérií tvořených fanoušky. Na motivy seriálu byl natočen také film a vydáno několik her.

První číslo seriálu se k nám dostalo až roku 1995, kdy ho začalo vydávat nakladatelství Ivo Železný. Původně byl vydáván jako týdeník a po počátečním úspěchu se k původnímu seriálu přidala ještě série Thoregon (od dílu 1800) a takzvané kapesní romány.

Seriál ale roku 2002 přestal vycházet. Pro podporu Perryho Rhodana založili fanoušci oficiální česko-slovenský fanklub, který se zasloužil o to, že nesmrtelný Perry v Čechách a na Slovensku definitivně nezemřel.

Od ledna 2006 vychází v nakladatelství MOBA od dílu 2200, původně jako čtrnáctideník, později jako měsíčník. Od srpna 2006 vycházela v nakladatelství Jan Vašut minisérie Lemuria.

V září 2008 vyšla nová počítačová hra Perry Rhodan - The Adventure.

Tyto stránky mají za úkol shromažďovat důležité informace o Perry Rhodanovi. Články, které si zde můžete přečíst, byly sepsány a přeloženy fanoušky. Momentálně se zde nachází přes 9000 článků, které se zabývají tématy z universa Perryho Rhodana, sérií Atlan nebo obsahy nejnovějších dílů. Další spolupracovníci jsou vítáni!

 
Aktuálně vychází
Perry Rhodan 2366 (Německá obálka, 1. vydání)
Perry Rhodan 2366: Pod krystalovou klecí
Na lidmi obydlených planetách se píše rok 1345 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4932. Mléčná dráha je obsazena Terminační kolonou TRAITOR, obrovským loďstvem chaotarchů. Cílem Kolony je změnit světy Mléčné dráhy v jednotlivé „kabinety“ pro chaotender, mocný nástroj Chaosu. Tento chaotender byl pojmenován VULTAPHER a má zajistit oblast vznikající negasféry. Negasféra je líheň Chaosu, a pro obyčejné bytosti je zcela neobyvatelná. Galaktici kladou zoufalý odpor. ...
 
V Německu vychází

PR 3027

PR NEO 207

Silberband 146
 
Nejnovější překlad
Perry Rhodan 494 (Německá obálka, 1. vydání)
Zatímco Merceile zůstává jako dakkarradistka na Titanu, vrací se Ovaron dne 11. června 3438 zpět na Sikohat a informuje Perryho Rhodana o pozemském vítězství nad Vascalovými Sběrači. Následně se Ganjo otáže Pramáti na tomu kódový výraz Moryr Moryma. Ovaron ví o tomto ultragigantickém pedozaměřovači Takerů od Vascala, avšak netuší, na jakém místě v Gruelfinu je ukryt. Ganjaská obří pozitronika vysvětluje, že Moryr Moryma znamená ve starogruelfštině tvůrce a ničitel života O den později pak podá o událostech z časů před dvěma sty sedmi tisíci třemi sty lety. Po smrti otce se z planety Kerchal pocházející, mladý Cappin Šošolk stane zvědem jedné tajné organizace, která provozuje nezákonné obchody. ...

Přeložil a upravil: Tower